Starbucks Franchise Veriyor Mu? Bayilik Şartları Nelerdir?

franchise veren firmalar

Starbucks Franchise Veriyor Mu? Bayilik Şartları Nelerdir?

Dünyada yetmişe yakın ülkede otuz binden fazla şubesi bulunan Starbucks, Türkiye’de köklü bir geçmişe sahip olmasa da her gün binlerce kişiye ürün satışı yapmaya devam ediyor.

Popüler mekanlar listesinde her zaman en başta yer alan Starbucks özellikle gençlerin uğrak noktalarından biri, dolayısıyla girişimciler de Starbucks franchise veriyor mu hakkında araştırma yaparak yüksek kârlı bir bayilik fırsatı arıyor.

Büyük şehirlerde, insan trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda, AVM’lerde sıklıkla rastlanan Starbucks günün her saatinde yoğun bir müşteri kitlesine ulaşabiliyor ve girişimciler için oldukça iyi bir seçenek olarak gözüküyor. Ücretsiz bayilik veren firmalar ve marka bayilikleri kısa sürede büyük miktarlarda kazanç elde edilmesini sağlıyor.

Starbucks Franchising

Franchising veren firmalar arasında Starbucks yüksek müşteri kitlesi, rahat ve konforlu mekanları, yılın her günü satış yapabilme imkanı ile dikkat çekiyor. Son yıllarda kahve ve kafe sektöründe öncü konuma gelmeyi başarabilen ve yediden yetmişe herkes için kahve, meyve suyu, tatlı hizmeti sunan aynı zamanda kahve ve çay ekipmanları satan Starbucks, girişimcilerin de yakından takip ettiği firmaların başında yer alıyor.

Dünyada en fazla tanınan markalardan biri haline gelen Starbucks müşterileri için daima en iyisini sunmayı amaçlıyor ve her müşterisinin memnuniyeti için büyük bir çaba gösteriyor bu nedenle müşterileri de Starbucks konusunda istikrarlı bir çizgi de duruyor. Girişimciler de Starbucks franchise bedeli konusunda araştırmalarına devam ediyor ve bu kârlı işten kazanç sağlayabilmek için büyük bir çaba gösteriyor.

Starbucks Bayilik Şartları

Starbucks 2003 yılından itibaren Türkiye’de hizmet veriyor ancak dünyada ilk Starbucks açılışı 1940’lı yıllara kadar gidiyor. Peki Starbucks insanlar tarafından neden bu kadar seviliyor ve Starbucks bayilik şartları merak ediliyor?

  • Diğer kafe alternatifleri incelendiğinde, garsonlar müşteriyi rahatsız etmiyor ve bir kahve ile sabahtan akşama kadar vakit geçirilebiliyor,
  • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunuluyor,
  • Piyasa fiyatları incelendiğinde kaliteli kahve ve içecekleri uygun fiyatlarla satıyor,
  • Ofis çalışanları ve öğrenciler için rahat bir çalışma ortamı sağlanıyor,
  • Dünyanın her yerinde üst kalitede hizmeti aynı şekilde sunuyor olması.

Starbucks bu nedenlerden dolayı çok seviliyor ve fırsatları yakından takip etmek isteyen girişimciler özel olarak Starbucks bayilik şartları ve isim bedeli gibi konularda araştırmalarına devam ediyor ve yüksek gelirli bir iş imkanını kaçırmak istemiyor.

Starbucks Bayilik Fiyatı ve Başvuru İşlemleri

Starbucks tüm dünyada aynı franchising işlemlerini uygulamaktadır. Bu doğrultuda her ülkede bir firma ile anlaşılır ve o firmaya ülkedeki hak ve avantajlar devredilir bu sayede Starbucks tek bir merkezden yürütülmeye devam ediliyor.

Starbucks bayilik fiyatı ve şartları da ülkemizde Shaya Grup tarafından yürütülmektedir. Starbucks franchising bedeli ve diğer haklar Shaya Grup tarafından belirlenmektedir ancak Starbucks bayiliği almak zorlu ve uzun bir bekleyişe neden olabilir.

Starbucks firmasının Türkiye’de en önemli ve tek merkezi olarak öne çıkan Shaya Grup kendi belirlediği lokasyonlarda, dükkanlarda şube açma yetkisine sahiptir ve kendi yatırım planları doğrultusunda çalışmalarını yürütmektedir.

Starbucks isim hakkı ve diğer işlemlerin tek bir merkezden yürütülmesi ile birlikte girişimciler için bayilik fırsatları da kapanmaktadır ancak dünyada pek çok Starbucks yetkilisi bayilik ve franchising vermeye de devam etmektedir. Starbucks bayiliği almak ve işlerinizi yürütmek isterseniz gelişmeleri yakından takip etmeniz gerekecektir aynı zamanda Starbucks ve Syaha Grup anlaşması bittiğinde de yine tek merkezden yürütülmesi de söz konusudur.

Starbucks Bayiliği Nasıl Alınabilir?

Starbucks da kahve içmek ve vakit geçirmek pek çok genç için prestij, popülerlik ve sosyalleşme imkanı sağlıyor aynı zamanda sıcak ve soğuk içeceklerdeki üstün lezzet de Starbucks’ın kısa sürede büyümesinde etkili oldu.

Starbucks franchising bedeli ise, bayilik verilmediği için belirlenen bir faktör değil ancak Starbucks ile ortak iş yapmak ve uzun vadeli bir anlaşma sağlayabilmek için dükkan sahipleri, işlek yerlerde bulunan dükkanlarını Starbucks’a kiraya verebilir ve en az 5 yıllık sözleşme imzalayabilir.

Starbucks franchise bedeli ve şube açma hakkı girişimcilere verilmese de dükkan sahipleri için Starbucks bulunmaz bir fırsat olarak öne çıkıyor, Starbucks açılan cadde ve sokaklar kısa sürede değerlenmeye başlıyor ve en az iki kat daha fazla para kazanma şansı elde ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here