Seyyar Pilavcı Olarak Para Kazanmak   

para kazanmanın yolları arasında seyyar pilav tezgahı açmak

Seyyar Pilavcı Olarak Para Kazanmak

Türkiye’nin en eski geleneksel para kazanmanın yolları arasında olan pilav arabalarını, sokakta her geçen gün daha fazla görmek mümkün. Genelde eskiyen geleneksel pazarlama yöntemlerinin yanında pilav tezgahı açmak fikri oldukça canlı bir durumda. Bunun en büyük nedeni sunduğu konsept ve gelir yönteminin yeni çağa ayak uydurması diyebiliriz. Hatta pilav arabası için Türk işi fast-food demekte bir sakınca bulunmuyor. Üstelik nohut pilav satmak sermaye konusunda oldukça uygun bir imkan.

Nohut Pilav Satarak Para Nasıl Kazanılır?

Nohut pilav satarak para kazanmak için yapılması gerekenler oldukça belirli. Lezzetli bir pilav tarifi ve iyi bir satış noktası ile ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu işi yaparken sürekli aynı yerlerde satış yapıyor olmanızın faydalı olduğunu unutmayın. Üstelik aynı zamanda kullanacağınız isim oldukça önemli. Ülkenin her yerinde ‘’Meşhur Ali Usta Pilavcı’’ gibi isimler varken sizin farklı isimler denemeniz ise ilk aşamada müşteri çekmenizi deneyebilir. İsim konusunda yaratıcı davranmaktan çok konsept isimler düşünebilirsiniz. Örneğin İstanbul Merter’de bulunan bir nohut pilav arabası sahibi ismini ‘’Meşhur Olmayan Pilavcı’’ olarak koymuş durumda. Sizde bu tür farklı isimleri pilav arabası için kullanabilirsiniz.

Bununla beraber müşterilerinize pilavın yanında sattığınız içecekler sizin için ciddi bir gelir kaynağı olacaktır. Bunu ihmal etmeyin.
Müşterilerinize pilavın yanında sunduğunuz seçenekler ise kalabalık bir cadde içerisinde tercih edilmeniz için oldukça ciddi bir etken olacaktır.
Nohut pilav satmak sizin yıllardır düşündüğünüz ama harekete geçmediğiniz bir iş ise harekete geçmek için doğru bir zaman olabilir!

Seyyar Pilavcı Olmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekiyor?

Pilav arabası için sermaye ihtiyacınız oldukça düşük. Tek yapacağınız masraf 2-4 Bin civarında bir pilav arabası almak. Bununla beraber 200 Lira gibi bir masrafla pilav ve yanında vereceğiniz garnitürleri alabilirsiniz. İçecek satmak istiyorsanız 500TL gibi bir miktar daha harcamanız gerekebilir.

Seyyar Pilavcılar Ne Kazanıyor?

noTürkiye’de ortalama 6000TL civarında olmaktadır. Bu miktar birçok kişinin seyyar pilavcı olmak için ilgisini çekse bile yapılan işin oldukça zor olduğunu unutmamak gerekiyor. Özellikle tüm akşamı dışarda soğukta veya tüm günü ayakta geçirmeniz gerekebilir. Arabayı taşımak ilk başta kolay gelse bile zamanla oldukça yorucu bir iş olarak gelebilir. Bu tür bir iş yapmadan önce bütün yönlerini düşünmek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here