Sermayesiz Para Kazanma Fikirleri

sermayesiz para kazanma fikirleri? özel para kazanma yöntemleri nelerdir?

Sermayesiz Para Kazanma Fikirleri

Son dönemlerde hızlı bir şekilde para kazanmanın yolları adına çok sayıda araştırma yapılmaktadır. Özellikle yeni web girişimlerinin ve iş girişimlerinin arttığı şu zamanlarda eğer siz de sermayeniz olmadığı halde bir iş sahibi olmak ve bir an önde çalışmaya başlayarak kendi paranızı kendiniz kaznamak istiyorsanız, tam olarak doğru yerdesiniz! Bu yazımızda sizlerle beraber sermaye gerektirmeyen iş fikirlerinden ya da diğer bir deyişle sermayesiz iş fikirlerinden söz edeceğiz. Sermaye birikimi yapmadığınız hal de artık kendi işinizin patronu haline gelmek istiyorsanız, ufak tefek fakat size görece iyi para kazandıracak bir meslek arayışı içerisinde iseniz, temel bir geçim kaynağı olarak yeni bir iş fikri bulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Şimdi dilerseniz sermayesiz para kazanma fikirleri üzerine beraber bir inceleme yapalım.

Sermayesiz Şekilde Para Kazandıran İşler Nelerdir?

Bu başlık altında alternatif para kazanma yolları adıyla da anılabilen ve sermayesiz şekilde başlanabilen temel işlerden beraber söz edeceğiz. Dilerseniz başlayalım.

  • Muhasebecilik yaparak para kazanma: Muhasebecilik neredeyse her iş yerinin, her kurumun ya da her küçük esnafın ihtiyaç duyduğu ve dolayısıyla aradığı bir meslek türüdür.Eğer siz de sermayesiz bir şekilde başlayabileceğiniz bir iş arayışı içerisinde iseniz yapabileceğiniz işlerden biri de muhasebecilik yaparak para kazanma Muhasebecilik yaparak para kazanabilmek için, belli başlı yerlere iş başvurusunda bulunabilirsiniz, temel düzeyde bilgisayar kullanabiliyor olmanız, hızlı okuma yazma beceriniz bu işe alınmanız için yetecektir.
  • Çağrı merkezi temsilcisi olarak para kazanma: Günümüzde özellikle yeni şirket ve hizmet anlayışlarında müşteri temsilciliği modellerin eskisinden çok daha önemli hale gelmesi ile birlikte müşteri hizmetleri ajansları da eskisinden daha sıkı çalışmaya başlamıştır. Bu kapsamda çağrı merkezi temsilcisi olarak çalışmak ve bireylerle ürün ve hizmet şikayetleri ve destek talepleri doğrultusunda muhatap olmak, oldukça çok para kazandırabilecek ve tamamen sermayesiz olarak yapılabilecek bir meslektir. Eğer sizin de insanlarla ilişkiniz iyiyse, diksiyonunuz düzgünse, kibar ve sabırlı bir birey iseniz, sizin için çağrı merkezi temsilciliği çok mantıklı bir seçim olabilir.
  • Makaleler yazarak para kazanma: Makale dediğimiz şey, elbette burada akademik makale değil. İnternet sitelerinde gördüğünüz içeriklerin yazarı olmayı hiç düşündünüz mü? İnternetteki milyonlarca içeriği kimler hazırlıyor? Siz de internette gördüğünüz siteler için içerik hazırlayarak para kazanabilirsiniz! Üstelik bunun için herhangi bir şekilde bir sermaye sahibi olmanıza da gerek yok! Makale yazarak para kazanmak için yapmanız gereken tek şey internet üzerinden iyimakale.com ya da wmaraci.com gibi forum sitelerine girerek bu forum siteleri üzerinden sipariş alıp vermek ve bu siparişleri her teslim ettiğinizde hesaba para yüklenmesini sağlamak. Bu tür internet siteleri aracılığı ile yaptığınız makale yazma işlerinde herhangi bir güvenlik problemi yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.
  • Blog açarak para kazanma: Kendiniz ya da ilgi alanlarınız konusunda ayrıntılı olarak insanlara bilgi verebileceğiniz, deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz ve çeşitli tanıtımlar yapabielcğiniz bir blog sayfası oluşturarak hem para kazanabilirsiniz hem de sponsorluk teklifleri alabilirsiniz. İnsanların sizi takip ederek sizin blogunuzun üzerinden bilgi almaya başlaması tıklanma sayılarınzı arttıracaktır. Bu sayede de reklam almaya başladığınızda reklamlara tıklama oranı üzerinden para kazanmaya başlayacaksınız. Eğer siz de bu şekilde para kazanabilirim, bu şekilde düzenli içerik üretebilirim ve bloguma ihtiyaç duyduğu ilgiyi düzenli olarak gösterebilirim diyorsanız blog açarak para kazanma sermayesiz olarak girişebileceğiniz freelance işiniz olabilir. Üstelik bu işte kendi  patronunuz da siz olursunuz.
  • İkinci el eşyalar satarak para kazanma: Son dönemlerde Gardrops, Dolap, Gitti Gidiyor, Zet gibi pek çok site üzerinden ikinci el ürünleriniz için satış imkanı sunulmaktadır. Özellikle moda alanıdna vintage akımının başlaması ile beraber evinizdeki eskiyen, artık kullanmadığınız fakat bir şekilde bir başkasının kullanmaktan hoşlanacağına inandığınız ürünleri satışa çıkarabilir ve tamamen unuttuğunuz ve işinize yaramayan bir ürün sayesinde sermayesi para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yeni iş fikirleri ve alternatif para kazanma yolları için bizi takip etmeye devam edin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here