Sermayesiz İş Fikirleri

sermayesiz iş fikirleri ile para kazanmanın yolları

Sermayesiz İş Fikirleri

Günümüzde para kazanmanın yolları için arayışta olan kişilerin en çok üstüne düştüğü durumlardan biri ‘’sermayesiz iş fikirleri’’ oluyor. İş kurmak için yeterli bütçenin olmadığı durumlarda sermayesiz para kazanma fikirleri oldukça önemli bir hal alıyor. Bu fikirlerin başarılı örnekleri ise ülkemizde ve dünyada oldukça fazlaca bulunuyor. Elinizde yeterli sermaye yoksa bile yüksek cirolu iş fırsatları yakalayabilirsiniz.

Sizlere son yıllarda Türkiye’de ve dünyada başarılı olabileceğini düşündüğümüz sermayesiz iş fikirleri hakkında bilgi verdik. Bu fikirler size ilk başta uzak kalsa bile değerlendirme aşamasında detaylı olarak düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Gözden atladığınız bir fikir hayatınızın önemli kaçan fırsatlarından biri olabilir.

Sermayesiz Para Kazanma

Solucan Gübresi Üretimi Yapmak

Son yılların en çok konuşulan konularından biri solucan gübresi üretimi oluyor. Sermayesiz iş fikirleri arasında önemli bir fırsat olan bu yöntem doğru değerlendirildiğinde iyi bir imkan olabilir. Solucan gübresi üretimine oldukça düşük bütçelerle üretim alanını kurarak başlayabilirsiniz. Bu hayvanlar kendileri hızla çoğalacağı için kısa zamanda elinizde oldukça ciddi miktarlar olacak. Türkiye’de son yıllarda çiftciler tarafından sıkça tercih edilen solucan gübresi, sizin için önemli bir sermayesiz iş fikiri olabilir.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Para kazanmanın yolları arasında en önemli fikirlerden biri olan mantar yetiştiriciliği düşük bütçelerle yüksek üretim yapabileceğiniz işlerden biri. Mantar yetiştiriciliği, mantarların yetişme koşullarının kolay olmasından dolayı başarıyı yakalayabileceğiniz bir iş girişimi. Üstelik kısa sürede işin püf noktalarını kaptıktan sonra istiridye mantarı gibi pahalı mantarları da üretmeye başlayarak piyasaya ciddi bir giriş yapabilirsiniz. Mantar yetiştiriciliği için 50 metre bir alanın sermayesi 5000TL oluyor. Sermayesiz iş fikirleri arasında tam olarak yer almasa bile düşük sermayesi ile tavsiye ettiğimiz işler arasında yer alıyor.

Yarasa Gübresi Üretmek

Yarası gübresi üretimi son yılların en farklı iş fikirlerinden biri. Yurt dışında oldukça popüler olan bu iş yöntemi için Türkiye’de koşullar oldukça uygun. Türkiye’de bu işi yapmaya başlayan kişiler mağara kiralayarak üretime başlamış durumda. Sizde bu iş için bize yorum atarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Catering Hizmeti Vermek

Son yıllarda sayısı sürekli artan Cateringler çok ciddi bir iş fırsatı sunuyor. Üstelik sermayesiz iş fikirleri arasında olmasıyla sizin için ciddi bir girişim fırsatı olabilir. İlk başta evden veya küçük bir ofisten gerekli izinleri alarak iş yerlerine yemek sağlayabilir, müşteri sayınız arttıkça işlerinizi daha çok büyütebilirsiniz. Küçük işletmelerden başlayan müşteri pörtföyünüz zamanla büyük fabrikalara kadar gidebilir. Para kazanmanın yolları için önemli bir fırsat!

Teraryüm ve Minyatür Bahçe Yapmak

Dijital dünya ile beraber hayat minimal bir hal almaya devam ediyor. Teraryüm ve minyatür bahçe yapımı sizin için hem bir hobi hem para kazanma fikiri olabilir. İhtiyacınız olan şeyler sadece el yeteneği ve düşük bir maliyet olacak. Doğadan bir anı küçük akvaryumunuzda canlandırabilir ya da yaratıcılığını konuşturabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti Vermek

Günümüzde danışmanlık hizmeti vererek para kazananların sayısı bir hayli fazla olmasına rağmen bu meslek insanlar tarafından pek bilinmiyor. Yeni iş fikirleri arasında olan danışmanlık hizmeti ile, uzman olduğunuz bir alanda bir işletmeye yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız danışmanlık hizmeti sizin aradığınız iş fırsatı olabilir. Ek olarak danışmanlık hizmetini vermek için işletmeyle aynı şehirde olmanıza gerek yok. İnternet üzerinden de danışmanlık fırsatı verebilirsiniz.

Oto Kurtarıcı Olmak

Oto kurtarıcılık tam olarak sermayesiz iş fikirleri arasında olmasa bile sermaye kalemi sadece tek seferlik alacağınız araç olduğu için yapabileceğiniz işler arasında olabilir. Oto tamirciler ve trafik polisleri ile kuracağınız iyi ilişkiler sonrası kendinize oldukça kaliteli bir yeni iş fikiri oluşturmuş olacaksınız.

Freelancer İş Yapmak

Günümüzde freelancer çalışan insanların sayısı dünyada milyonları bulmuş durumda. Ciddi rakamlarda evinden iş yapan ve evden iş fırsatı yaratan insan bulunuyor. Bu işleri yaparak freelancer olarak çalışabilirsiniz.

Stok Fotoğraf Satmak
Video İzleyerek Para Kazanmak
Makale Yazarak Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak
Para Kazandıran Uygulamalar
Türkiyede Olmayan İş Fikirleri
Oyun Oyna Para Kazan

Yaşam Koçluğu Yapmak

Dünya artık çok farklı işlere ev sahipliği yapıyor. Siz sermayesiz para kazanma peşindeyseniz yaşam koçluğu yaparak para kazanmayı deneyebilirsiniz. Bu işte müşteriniz her zaman sandığınızdan fazla olacaktır. Üstelik zamanla çevrenizden edindiğiniz referanslarla ciddi gelirler sağlayabilirsiniz. Bu işi yapmadan önce kendinizi yeterince geliştirdiğinizden emin olun. İnsanların hayatları hakkında kararlar almasını sağlamak teorik olarak kolay olsa bile oldukça zor bir iştir.

Yumurta Üretimi Yapmak

Yumurta üretimi yaparak para kazanmak mümkün. Üstelik başta sadece çevrenize ek iş olarak satacağınız bu yumurtalar müşteri kitlenizi arttırdıktan sonra tam zamanlı işiniz olabilir. Yeni iş fikirleri arasında son yıllarda Türkiye’de en çok uygulanan yöntemlerden biri olan yumurta satmak, yüksek kazançlı işler arasında yer alıyor.

Çay Ocağı Açmak

Bir klişe olsa bile Türkiye’de çay ocakları çoğu zaman kazanır. Üstelik son yıllarda mesleğe olan ilginin azalmış olması ciddi iş fırsatları sunabilir. Güzel bir pazar araştırması yaptıktan sonra hayatınız boyunca severek işleteceğiniz, küçük bir çay ocağı ile gelir elde edebilirsiniz.

Evden Evden Eve Taşımacılık Yapmak

Durun! Büyük bir aracım bile yok bu işi sermayesiz nasıl yapabilirim diyorsanız yanılıyorsunuz. Sermayesiz olarak evden eve taşımacılık yapmak mümkün. Tek yapmanız gereken çevrenizden kaliteli bir ekip bulup daha sonra kendinize iş ayarlamak. İş ayarladıktan sonra bu iş için araç kiralama imkanı sunan şirketlerden araç bularak taşımacılık yapabilirsiniz. Zamanla kazandığınız para ile kendi aracınızı alabilirsiniz. Yeni iş fikirleri için iyi bir fırsat!

Balık Üretim Çiftliği Kurmak

Düşük sermayeli iş fikri olan balık üretim çiftlikleri ciddi bir kazanç yolu. Aslında bu işin doğrusu balık çiftliği açarken sermayeyi kendiniz belirlersiniz. Yüzbinler harcayarak tesis açabilir veya daha düşük ölçekli mütevazi tesisler açarak büyümeye çalışabilirsiniz. Balım üretim çiftliği yeni iş fikirleri peşinde olan herkese önerilerimiz arasında yer alıyor. Doğru yapıldığında ciddi kazançlar elde etmek mümkün. Üstelik bu işi yapmak için gerekli şartları oluşturmak çok zor değil.

Okul Kantini Açmak

Okul kantini açmak kazançlı iş fikirleri arasında yer alıyor. Bu işi düşük sermaye ile yapmak mümkün. Türkiye’de birçok noktada okul bulunuyor. Bu okulların bazen ihalelerine giren kimse olmuyor. İyi bir Pazar araştırması yaptıktan sonra bu ihalelere girerek para kazanma fırsatı elde edebilirsiniz.

Seyyar Satıcılık Yapmak

İşportacılık sermayesiz iş fikirleri arasında oldukça eski bir yöntem olsa bile hala iyi bir gelir kapısı. İşportada satacağınız şeylerin bir sınırı yok. Elinizde geniş bir ürün ağı tutarak her gün farklı ürünler satabilir veya aynı ürünleri satarak kendi adınızı duyurabilirsiniz. Türkiye’de birçok tekstil firmasının büyüme hikayesinde işportacılık dönemleri yatıyor! Sadece tekstil değil gıda gibi farklı alanlarda isim yapabilir ve tüm Türkiye’den müşteri elde edebilirsiniz.

Reklam Ajansı Açmak

Reklam ajansları çok büyük bütçelerle açılabilse de küçük veya sıfır sermaye ile bu işi yapmak yine mümkün. Tek yapmanız gereken biraz iş bağlayıcı olmak. İş bağladıktan sonra size sağlanan finansmanlar ile bu işi yapabilir zamanla kazandığınız paralarla güçlü bir reklam şirketi haline gelebilirsiniz.

Çikolata Dükkanı Açmak

Türkiye’nin akıllarda yer eden reklamı büyük bir iş fikiri sunuyor. Aramızda çikolata sevmeyen var mı? Çikolata toplumun neredeyse tamamına hitap eden bir gıda ürünü. Çikolata dükkanı açarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Seçeceğiniz ürün portföyü ile sadık müşteri kitlenizi arttırabilir zamanla markalaşabilirsiniz. Sermayesiz iş fikirleri arasında tam yer almasa bile az sermayeli işler arasında çikolata dükkanı açmak mutlaka bulunuyor.

Yoga ve Pilates Dükkanı Açmak

Son yıllarda insanların spora olan ilgisinin artması ile yoga ve pilates dükkanları oldukça önemli bir hal almış durumda. Sizin aklınıza bile gelmeyecek yerlerde açılabilen bu küçük işletmeler ciddi gelir imkanı sunuyor. Yerel bir bölgede reklamınızı yaparak bu işten ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik sermayeye ihtiyacınız yok!

Çocuk Aktivite Merkezi Açmak!

Aklınıza kreşler gelmesin. Dijital dünya ve yeni iş koşullarının yoğunluğu nedeni ile zaman zaman çocuklarını çocuk aktivite merkezine bırakan kişiler nedeni ile çocuk aktivite merkezleri ciddi bir potansiyele ulaştı. Güvenilir, kaliteli ve eğlenceli bir çocuk aktivite merkezi açarak ciddi paralar kazanabilirsiniz..

Diğer Para Kazanmanın Yolları

Para Kazandıran İlginç İş Fikirleri
Evden Satış Yapılabilecek Ürünler
Hafta Sonu Ek İş
Günlük Kazanç Getiren İşler
En Çok Para Kazandıran Meslekler
En Kolay Para Kazanma
Stok Fotoğraf Satmak
Video İzleyerek Para Kazanmak
Makale Yazarak Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak
Para Kazandıran Uygulamalar
Türkiyede Olmayan İş Fikirleri
Oyun Oyna Para Kazan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here