Para Kazanmanın Yolları -Bu Fikirler Çok Sağlam!-

para-kazanmanın-yolları nelerdir? para kazanmak için en özel yöntemler.

Para Kazanmanın Yolları

Son zamanlarda pek çok kişi artık bir yere bağlı olarak çalışmamak ve kendi işinin patronu olmak için yeni iş fikirleri arayışı içerisine girmektedir. Eğer siz de artık kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız ve para kazanırken birine komisyon vermek gibi durumlar yaşamak istemiyorsanız bu yazıda bahsedeceğimiz iş fikirleri tam size göre! Siz de artık ufak bir sermaye ile başlayıp zamanla yüksek karlar elde edeceğiniz işinizi kuracaksınız ve eskisinden çok daha rahat olacaksınız! Dilerseniz şimdi para kazanmanın yolları arasından en karlı işleri derlediğimiz başlığa geçelim!

Organik Meyve Suyu Satıcılığı Yapmak

Organik meyve suyu satıcılığı özellikle büyükşehirlerde neredeyse her köşe başında görebileceğiniz bir iştir. Bu satış noktaları özellikle sabah saatlerinde işe giden kişilere organik meyve suları satarak şehrin genelinde sağlıklı bir beslenme süreci oluşmasını sağlamaktadırlar. Okullara giden öğrenciler tarafından da sıklıkla tercih edilen ve ‘’Vitamin Bar’’ olarak adlandırılan bu noktalarda organik meyve satışının da kimi zaman tekli şekilde yapıldığı görülür. Konsept olarak oldukça modern bir görünüme sahip olduğundan dolayı bu vitamin barlarda ya da organik meyve suyu satıcılığı yapılan yerlerde yüksek karlı şekilde ürün elde etmeniz mümkündür.

Organik meyve suyu satıcılığı işini sorunsuz olarak yapabilmeniz için ruhsat belgeleri almanız ve bir dükkan kiralamanız gerekmektedir. Ufak bayi yapımı konusunda da belediyeden izin alarak bu faaliyeti gerçekleştirebilirsiniz.

Otomat İşi Yapmak

Özellikle iş yerlerinde, ilk okullarda, liselerde ve üniversitelerde, kısacası toplu kamusal alanların tamamında kantin işleyişi yerini otomat işleyişlerine bırakmıştır. Özellikle otomatların oldukça pratik olması ve ekstra bir eleman gerektirmemesi, 24 saat açık olmaları, her zaman için taze ve kullanıma hazır ürünler satmaları dolayısıyla otomat işi yapan kişiler çok sayıda talep ile karşılaşmaktadır. Otomat işi yaparak pek çok kamusal kuruma, belediye noktalarına hatta sokaklara otomat merkezleri açabilir ve yüksek oranda paralar kazanabilirsiniz.

 • Otomat işi yaklaşık bir sene içerisinde kendi parasını çıkaran ve daha sonra ise çok yüksek oranlarda kar ile çalışmaya başlayan bir iştir. Genellikle müşterilerinizin tek seçeneğinin otomat olacağı noktalara otomat koymayı tercih ediniz.
 • Bir otomatın yaklaşık fiyatı 15 bin TL’dir. Fakat unutmamanız gereken şey bu otomat için başka hiçbir giderinizin olmayacağı. Birini çalıştırmanız bile gerekmeyecek.
 • Ek iş arıyorum diyorsanız siz de gelecek vaad eden bu işi bir düşünmelisiniz.

Çit Kurucu Olmak

Bu yazımızda herkesin aklına gelmeyen özel bazı işleri derleyeceğimizi zaten söylemiştik. Bunlar arasında en çok kar getirebilecek bir diğer iş ise çit yapma işi olarak bilinir. Çit yapma işi ya da çit kurma işi hem çalışma saatlerinin sabit olmaması bakımından hem de çok sıkı kuralları olmaması bakımından ek iş fikirleri arasında da yer almaktadır. Özellikle eğer hayvancılık ya da bahçecilik ile uğraşılan bölgelere yakın noktalarda yaşıyorsanız çit yapma konusunda size gelecek müşteri sayınız çok daha fazla olacaktır. Bunun sebebi bu tür bölgelerde alan korumasının diğer bölgelere göre daha kritik ve önemli olmasıdır. Çit kurucu olarak sizler deözel sektörde bulunup kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Özellikle çalışan insanların evcil hayvanları gün boyunca evde yalnız kalabilmektedir.  Bu durum ise hiçbir hayvan severi mutlu etmeyen üzücü bir durumdur. Bundan dolayı yeni bir iş sektörü olarak gelişen evcil hayvan bakıcılığı, son dönemlerde özellikle öğrenciler tarafından yapılan ve bolca para kazandıran mesleklerden bir tanesidir. Evcil hayvan bakıcılığı işi yaparken örneğin bir köpeğe bakıyorsanız köpeği belli aralıklar ile dışarı çıkarmanız, ihtiyaçlarını karşılamasına izin vermeniz gerekmektedir. Alternatif para kazanma yöntemleri arasında olan evcil hayvan bakıcılığında bir kediye bakıyorsanız işiniz çok daha kolaydır. Evden para kazanma fikirleri arasında olan evde kedi bakmak, sadece kedinin yemini ve suyunu koymanızı ve ara sıra kumunu kontrol etmenizi gerektirir. Bundan dolayı bu iş ev hanımları tarafından sıklıkla terich edilen bir iş olarak görülmektedir. Siz de evcil hayvan bakmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey çevrenizde evcil hayvan sahibi olan tanıdıklarınıza bu fikri vermek ve bu konuda işlere açık olduğunuzu belirtmek.

Mobil Kafe Açmak! –Çok Kazandırıyor!-

Mobil kafe ne anlama geliyor? Hareket edebilen, sabit olmayan kafe anlamına gelen mobil kafe için ihtiyacınız olan şey geniş bir araç ve aracı dolduracak kadar ürün. Özellikle bol etkinliğin olduğu semt ve mekanlarda, konser alanlarında ve festivallerde mobil kafeler sandığınızdan daha çok iş yapıyor. Mobil kafeler hem son derece düşük maliyetli oluyor –çünkü kira ödeme gibi bir derdiniz yok- hem de müşteri garantili oluyor. Çünkü müşteri potansiyeli nerede varsa siz oraya gidiyorsunuz. Bu sayede de her zaman para kazanmayı garantilemiş oluyorsunuz. Mobil kafe için ihtiyacınız olan miktar yaklaşık olarak 50 bin lira. Bunun40 bini geniş bir araba için, 10 bini ise satışını yapacağınız ürünler için düşünülebilir. Fakat merak etmeyin, birkaç ay içerisinde bu parayı fazlası ile geri kazanıyorsunuz.

Reklam Fikri Hazırlamak!

Son dönemlerde bir işin okulunu okumak o işi yapmanın tek alternatifi değil. Bu sayede siz de kendi bölümünüzün dışında ya da üniversite okumadıysanız okumadığınız bölümü ilgilendiren alanda çığır açabilirsiniz! Dikkatiniz, analizleriniz ve yaratıcı zekanız sayesinde birbirinden ilgi çekici ve işe yarar reklam fikirleri bularak bu reklam fikirlerini satmaya ne dersiniz? Bu işte hiçbir gideriniz yok. Tamamen anlık çağrışımlar üzerine reklam tasarlamaları yapacaksınız. Reklamınızın kusursuz olması için üzerinde her gün bir iki saat çalışmanız ve düşünmeniz yeterli. Ardından yapmanız gereken tek şey ise reklam konseptinizin işine yarayacağını düşündüğünüz firma ve şirketlerle telefon ya da mail yoluyla ya da yüz yüze iletişime girmek ve göz alıcı bir şekilde reklamınızı tanıtmak. Sadece tek bir reklam için dudak uçuklatan paralar kazanmanız bile mümkün. Bundan dolayı reklam fikri hazırlamak da evden para kazandıran işler arasına giriyor.

Takı Tasarlayıcısı Olmak!

Evden işler arasında olan ve para kazanma yolları arasında oldukça ünlü olan bir diğer yol ise takı tasarlayıcısı olmaktır. Evinizde birkaç malzemeyi toptan şekilde alarak giderlerinizi minimize edeceğiniz takı tasarımı işi sayesinde siz de hobinizi paraya dönüştürmek istemez misiniz? Takı tasarlayıcı olmak için gerekli mazlemeleri anlatarak başlayalım dilerseniz:

 • Çeşitli renk ve boyutlarda boncuklar
 • Çeşitli renk ve boyutlarda taşlar
 • Çeşitli renk ve boyutlarda zincirler ve kolye ipleri
 • Metal küpe tıkaçları ve kancaları
 • Küpe uçları için kullanılabilecek alternatif aksesuarlar
 • Makas ve pense gibi kesme ve bükme araçları
 • Renkli nesne boyaları
 • Birbirinden eğlenceli ek aksesuarlar

Yukarıdaki malzemeleri toptancı olarak görev yapan bijuterilerden ay da hobi malzemecisinden temin edebilirsiniz. Bu eşyalarla birbirinden göz alıcı takılar yaparak bu takıları maliyetlerinden çok daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz.

Alternatif para kazanma yolları için internet sitemizi güncel olarak takip etmeye devam edin. Sizler için en yeni iş fikirleri listelerini derliyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here