Kokoreç Satarak Para Kazanmak

kokoreç satarak para kazanmak hakkında her şey

Kokoreç Satarak Para Kazanmak

Türk sokak lezzetleri arasında en sevilen yiyeceklerden biri de kokoreç olarak öne çıkıyor, seyyar satıcılar ya da dükkanlarda satılan kokoreçin seveni de fazlasıyla bulunuyor. Sakatatlar arasında sıklıkla tercih edilen kokoreç yılın her günü ve özellikle gece saatlerinde tüketiliyor.

Kokoreç satarak para kazanmak da girişimciler için büyük fırsatlar sunuyor, yediden yetmişe herkesin severek tükettiği bir yiyecek olması nedeniyle geniş bir müşteri kitlesi de bulunuyor. Seyyar kokoreç satmak ve dükkan açarak kokoreç satmak arasında ise büyük farklar bulunuyor ancak her iki durumda da yüksek miktarda gelir elde edilebiliyor.

Seyyar kokoreç izni ve dükkandan kokoreç satmak hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilir, karlı bir iş için fikir edinebilirsiniz.

Seyyar Kokoreç Satmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Kış aylarınının ve gece saatlerinin vazgeçilmez yiyeceklerinden biri olan kokoreç az miktarda sermaye ile yüksek miktarda para kazandıran sektörler arasında bulunur. Kokoreç satmak için bir takım noktalara dikkat etmeniz gerekir ancak ilk hedefiniz mutlaka temiz ve güvenilir bir satış prensibi belirlemek olmalıdır.

Kokoreç müdavimleri gerektiği takdirde kilometrelerce yol gitmeyi göze alacaktır dolayısıyla ününüzü duyurmak ve kısa sürede para kazanmak için her zaman hijyen kurallarına uymalı ve gerekli tedbirleri almalısınız. Seyyar kokoreç arabası ile satış yapabilmek için dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır:

 • Kabul edilen son yasalara göre mutlaka Seyyar Tezgah Ruhsatı alınmalıdır aksi durumda belediye yetkilileri yüklü miktarda ceza kesebilir,
 • Seyyar kokoreç izni için yaşadığınız şehirdeki belediye yetkilileri ile birebir görüşebilir ya da telefonla bilgi alabilirsiniz, pek çok belediye kokoreç arabalarına izin vermektedir,
 • Seyyar kokoreç maliyeti yaklaşık 2000 TL civarında olmaktadır ancak arabanın büyüklüğü, yaşanılan şehir, vergi ve diğer masraflara göre bu miktar artabilir veya azalabilir.

Seyyar Kokoreç Satmak İçin Gerekli Olan Belgeler

Seyyar kokoreç satmak için gerekli olan belgeler tüm ülke genelinde sabittir ve aşağıdaki şartlar herkes için istenmektedir:

 • İkametgah adresi, satış yapılmak istenen belediye sınırları içinde olmalıdır,
 • Kokoreç satışı ile para kazanabilmek için gıda üretim izni alınmalıdır,
 • Satışı yapacak olan kişinin bulaşıcı bir hastalığa sahip olmadığına dair belge alınmalıdır,
 • SGK’ya bağlı gelirinizin olmaması gerekir.

Yukarıdaki belgeler ile bağlı bulunduğunuz belediye birimine doğrudan başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz kabul edildiğinde belediyeye aylık ve yıllık vergileri ödemeniz ve kurallara uymanız halinde zabıtalar ile sorun yaşama ihtimaliniz de ortadan kalkacaktır.

Seyyar Kokoreç Satışının Avantajları Nelerdir?

Ülkemizde giyimden elektroniğe kadar tüm sektörlerde seyyar satıcılık mesleği yaygındır ve pek çok kişi alışverişini bu yöntemle yapar. Seyyar kokoreç satışı da doğru ve işlek bir merkezde yapıldığı takdirde iyi bir gelir fırsatı sunmaktadır aynı zamanda seyyar kokoreç satışının avantajları da girişimcileri memnun edecektir:

 • Dükkan açma maliyetine göre giderleriniz daha düşük oranda olacaktır,
 • Seyyar kokoreç satmak genelde akşam saatlerinde daha fazla para kazandırır dolayısıyla gündüz vakitlerinde diğer işlerinizle ilgilenebilirsiniz,
 • Kira, elektrik, su gibi giderler minimum seviyede olacaktır,
 • Her zaman aynı noktada satış yapmak insanların güvenini kazanmanızı sağlayacak ve sabit bir müşteri kitleniz oluşacaktır.

Kokoreç Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Seyyar satıcılık size göre değilse ve günün her saatinde satış yapmak istiyorsanız kokoreç dükkanı açarak para kazanmak doğru bir seçim olacaktır. Kokoreç dükkanı açabilmek için kendi imkanlarınızı kullanabilir, tüm detaylar ile birebir ilgilenebilir ya da kokoreç bayiliği alarak pek çok yükümlülükten kurtulabilirsiniz. Her iki durumda da kendi işinizin patronu olabilir ve kokoreç ile para kazanabilirsiniz.

El lezzetine ve kokoreç yapımına güvenen kişilerin kendi dükkanlarını açması daha yararlı olacaktır, kokoreç bayiliği veren firmalar ise kendi tarif ve lezzetlerine uygun satış yapılmasını isteyecektir.

Kokoreç dükkanı açmak için gerekli olan evraklar seyyar kokoreç için gerekli olan evraklar ile benzerlik göstermektedir ancak belediyeler farklı evraklar da istemektedir.

Kokoreç Dükkanı Açmanın Avantajları Nelerdir?

Kokoreç dükkanı açma maliyeti seyyar tezgaha oranla daha fazla olsa da kısa sürede sermayenizi ikiye katlayabilirsiniz, kokoreç dükkanı açmanın avantajları ise şunlardır:

 • Sabit bir adresiniz olacaktır dolayısıyla müşteriler sizi bulacaktır,
 • Kısa sürede marka gücünüzü arttırabilir ve şube açabilirsiniz,
 • Belediye zabıtaları ile sorun yaşama şansınız oldukça düşüktür,
 • Kokoreç para kazandırır mı hakkında endişeleriniz varsa köfte, balık ya da sucuk gibi yan ürünlerle gelirinizi arttırabilirsiniz,
 • Müşteriler sabit bir dükkana daha fazla güven duyacaktır ve memnuniyet duyan müşteriler tekrar sizi tercih edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here