Kimsenin Aklına Gelmeyen İş Fikirleri!

bilinmeyen iş fikirleri. az bilinen yöntemlerle para kazanmanın yolları.

Kimsenin Aklına Gelmeyen İş Fikirleri!

Son dönemlerde kısıtlı sermaye ile çok para kazandıracak iş fikirleri pek çok kişi tarafından aranmaktadır. Bunun sebebi hızlı para kazanma yöntemleri listesine eskisinden çok daha fazla ihtiyaç duyulmasıdır. İnsanlar son dönemlerde borçlarını ödemek için, yeni bir yaşama başlamak için, ya da bir hayalini gerçekleştirmek için kısa yoldan para kazanma üzerine pek çok araştırma yapmaktadır. Eğer siz de para kazanmanın yolları araştırmaları yapıyorsanız, kısa zamanda çok para kazanmak istiyorsanız ya da artık kendi işinizin patronu olmanın bir yolunu arıyorsanız, sermayeli ya da sermayesiz iş fikirleri ile bu yazımız size çok yararlı olacak! Dilerseniz şimdi kimsenin aklına gelmeyecek iş fikirleri listemize başlayalım!

Craigslist Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanın!

Kimsenin aklına gelmeyen fakat oldukça karlı olan ilk iş fikri, craigslist satıcılığıdır. Craigsglis’in ne olduğunu anlatmaya başlayarak bu iş hakkında bilgi vermekte fayda var. Craigslist, kullanıcıların dieldikleri her konuda seri bir şekilde ilan oluşturabilmelerini ve bu ilanlar aracılığı ile satış ya da hizmet eylemi gerçekleştirebilmelerini sağlayan bir web sitesidir. Bu web sitesi üzerinden konut ya da iş yeri ilanları da yayımlanabilmektedir, bir eşyanın satım ilanı da yayınlanabilmektedir. Türkiye’deki pek çok sitenin birleşmiş hali gibi bir işlev gören bu sitede çok sayıda ülkeden insanlara ulaşabileceğiniz için satış yapma ve para kazanma olasılığınız diğerlerinden çok daha yüksektir. Craigslist, toplam 50 ülkede hizmet vermektedir. Siz de eğer daha çok para kazanmak istiyorsanız Hepsiburada gibi internet sitelerinin yanı sıra uluslararası alanda hizmet veren bu gibi sitelere de üye olun ve hemen ilan oluşturun!

Hurda Toplayın ve Yeniden Şekillendirerek Para Kazanın!

Başta kulağa garip gelse de aslında hurda toplayarak yeniden şekillendirmek pek çok sanatçının bile yapmayı tercih ettiği ve bu yöntemle daha yaratıcı eserlerin oluşmasını sağladığı bir yöntemdir. Hurdalar, çoğu zaman oldukça elastik ve kullanışlı maddelere dönüşebilşmektedir. Hurda toplayarak yani sıfır maliyet ile elde ettiğiniz ürünleri sattığınızda ise ürünlerin tamamı kar olarak elinize geçer. Üstelik hurda toplamak sandığınız kadar zor bir şey değil. Özellikle metal hurdalar zaten hali hazırda ayrıştırılarak atıldığından dolayı bu metalleri toplayarak para kazanabilirsiniz. Fakat emin olun bu metalleri direkt olarak satmak yerine basit bir süs eşyasına çevirerek atmak kar oranınızı yüzde yüz olarak yükseltecektir. İşte metal hurdalardan yapabileceğiniz malzemeler:

 • Basit biblolar
 • Masa kalemlikleri
 • Vazo süslemeleri
 • Çerçeve kenarlıkları ve çerçeveler
 • Peçetelik ve diğer işlevsel eşyalar

Oyuncak Bebek Tamiri Yaparak Para Kazanın!

Oyuncak bebekler, son dönemlerde seri tüketim alışkanlığına yenik düşerek fonsiyonları daha düşük oyuncaklara dönseler de aslında oldukça köklü oyuncak çeşitleridir. Oldukça fonksiyonlu ve kaliteli oyuncak bebekler hali hazırda pek çok kişinin evinde neredeyse bir antika görevini görmektedir. Bu tür ürünler sahipleri tarafından özenle korunurlar ve başlarına bir şey geldiğinde hızlı bir şekilde onarılırlar. Üstelik bu onarımlar lüks hizmet sınıfına girdiği için oldukça karlı onarımlardır. Oyuncak bebek tamiri yaparak siz deçok para kazanabilirsiniz! Bunun için öndelikle bileninden bir eğitim alabilir ya da konu hakkında YouTube videosu izleyebilirsiniz. Daha sonra küççük bir dükkan açarak hatta kendi evinizde başlayacağınız oyuncak bebek tamirciliği ile ilgili bazı yerlere ilan vermeniz işlerinizi açacaktır. Örneğin sosyal medya sitelerine ilan verebilir, kendinize bir İnstagram hesabı açarak tamir ettiğiniz bebeklerin ve varsa oyuncak koleksiyonunuzun fotoğrafını paylaşabilirsiniz. Böylece daha çok kişiye ulaşırsınız ve belli bir Pazar yaratmış olursunuz.

Geçici Personel Olarak Para Kazanın!

Para kazanmanın yolları arasında en çok denenmeye uygun olan ve alan fark etmeksizin her noktada çalışan mükemmel bir yöntem var: Geçici personel olarak para kazanma! Neredeyse her sektörde geçici izinler dolayısıyla personel açıkları olabilmektedir. Sadece birkaç aylığına oluşan bu açıkları telafi etmek için ise şirketler kalifiye eleman almaya pek yanaşmamaktadır. Bunun yerine bu birkaç aylık süreç içerisinde işi idare edebilecek ve aksama oluşmasını engelleyebilecek, ortalama bir ücret ile çalışacak herhangi biri şirketler için daha makbuldur. Alternatif para kazanma yöntemleri arasında gösterilen geçici personel olma, pek çok alanda gerçekleşebilmektedir. Örneğin geçici olarak sekreterlik yapabilir, temizlik görevlisi olabilir ya da farklı işlerde çalışabilirsiniz.

 • Geçici personel alımlarını güncel olarak takip etmek ve alımlar açıldığında başvuruda bulunmak içingov.tr/tr-tr resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Pet Rock (Evcil Taş) Satarak Para Kazanın!

Evcil taşlar standart çakıl taşlarının ya da sokakta rastladığınız herhangi bir taşın belki boyanarak belki de üzerine bir yüz ifadesini temsil edecek şekilde bir şeyler yapıştırılarak elde edilmiş halidir. Bu hali ile pet rock, evlerde süs niyetine kullanılabileceği gibi ofis ve diğer iş alanlarında da kolaylıkla kullanılabilir. Pet rock ayrıca oldukça sık kullanılan bir süs eşyası olan vazoların içerisine konulması için de birebirdir. Evcil taş üretimi yaparken taş seçiminde birbirine yakın boyutları seçmeye özen göstermeniz gerekiyor. Ayrıca bu taşlar ne kadar yassı olursa o kadar iyi, çünkü taşın üstüne motifler yerleştirerek onub ir şeye benzetmek daha kolay olacaktır. Bu şekilde para kazanan ünlü girişimci Gary Dahl, her bir evcil taşı tam tamına 3,6 dolara satışa sunarak binlerce dolar kazanmıştır. Pek rock fikrini ilk ortaya atan ve uygulayan kişi olarak Gary Dahl çok para kazandı, fkat bu işin yeniden uygulanımında aynı derecede para kazandırıp kazandırmayacağı konusunda kesin bir şey söylemek pek mümkün değil. Yine de duyulmamış para kazanmanın yolları arasında bu yol oldukça akıllıca. Para kazanma yöntemleri kimi zaman risk teşkil etse de oldukça iyi sonuçlar verebiliyorlar. Bu yüzden vizce denemeye değer.

Dolabınızı Boşaltarak Para Kazanın!

Para kazanmanın yolları arasında son zamanlarda insanların yavaş yavaş farkına varmaya başladığı son derece güzel bir yöntem var: kıyafet satışı! Hem kullanmadığınız kıyafetlerinizin boşuna yer kaplamasını engelleyen hem de zaten bir işinize yaramayan bu ürünleri paraya dönüştüren bu yöntem sayesinde kısa sürede birikim yapma şansını elde etmiş olacaksınız. Bu işlemi yapabilmeniz için özellikle giyim alanındaki 2. El kıyafetlerin satışını gerçekleştirecek platformlar var. Bu platformlara örnek olarak Modacruz, Gardrops, Dolap gibi uygulamalar gösterilebilir. İşte giysi satışı yaparken dikkat etmeniz gereken her şey:

 • Öncelikle bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olduğunuz üyelik formunu doldurun.
 • Üyeliğiniz onaylanır onaylanmak ilanınızı oluşturun.
 • İlanınızda paylaştığınız kıyafetin hala giyilebiliyor durumda olmasına dikkat edin.
 • Söz konusu kıyafeti ayrıntıları ile görülebilecek şekilde birkaç açıdan çekin ve tüm açıları paylaşın.
 • Varsa söz konusu kıyafetin orijinal olduğunu kanıtlayacak bir bilgi belge ya da ayrıntıyı özellikle fotoğraflayın.
 • İnsanları ikinci el olmasına rağmen ürünü almaya teşvik edebilecek makul bir fiyatlandırma yapın.
 • Ürünü açıklama kısmında ayrıntılı olarak açıklayın.
 • Ürünü tekliflere açın ve insanların pazarlık yapmasına izin verin. Unutmayın, bu kıyafet zaten kullanmadığınız bir kıyafet.

Yukarıda saydığımız para kazanma yöntemleri arasından dilediğinizi uygulamaya hemen şimdi başlayabilirsiniz!

1 Yorum

 1. Güzel fikirler, Çalışmak isteyen kişinin yapabileceği bir çok iş var aslında. Kişi yeter ki iş yapmak istesin ve planlı bir şekilde ilerlesin. Para kazanmak için illlaki memur yada çalışan olmaya gerek yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here