İnternetten Para Kazanmanın Kesin Yolları!

para kazanmanın yolları

İnternetten Para Kazanmanın Kesin Yolları!

Son dönemlerde en çok araştırılan ve en çok uygulanan para kazanma yöntemleri arasında internetten para kazanma yöntemleri bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte herkesin evine ve cebine giren internet son zamanlarda artık bir iş girişim platformu haline de gelmiştir. Bunun en büyük sebebi çok kişinin uzun zamanını geçirdiği internetin hem bir reklam mecrası haline gelmesi hem de farklı sektörlerdeki çok sayıda eylemi aynı anda içinde barındırması. Örneğin eskiden alışveriş çarşılardan yapılırken artık internetten yapılıyor. Bu da alışverişin gerçekleşeceği markaların internet üzerinden de reklam vermesine sebep oluyor. İnternetten nasıl para kazanılır diyenler, dikkat! İnternetten para kazanma yöntemleri genel olarak reklam gelirleri etrafında şekillenir.Reklamların dfaha çok görülebileceği Youtube kanallarına, blog sitelerine ya da e ticaret sitelerine sahipseniz daha çok reklam görüntülenme sayısına fırsat sağladığınız için yüksek oranlarda para kazanmaya başlarsınız. Bir diğer en çok para kazandıran yöntem ise e ticaret sitesini reklam için değil direkt olarak satış için kullanmaktır.  Bu şekilde yine yüksek gelirler elde etmeniz mümkündür çünkü e ticaret sitesi açarak para kazanma son dönemlerde oldukça popüler olmuş bir uygulamadır. Şimdi dilerseniz diğer para kazanmanın yolları hakkında bilgi verelim.

Udemy’de Ders Vererek Para Kazanma

Son dönemlerin en ünlü internet platforları kuşkusuz online eğitim platformlarıdır. Online eğitim platformları sayesinde pek çok kişi herhangi bir yere gitmeden sadece bilgisayarını açarak yüksek oranda paralar kazanmaktadırlar. Udemy, bu online eğitim kurslarından bir tanesidir. Udemy üzerinde neredeyse her konudan çok sayıda ders ve eğitmen bulunur. Bu eğitmenler dersleirni ayrıntılı bir şekilde anlattıkları hazır videolarını çekerler ve bu hazı videolarını para karşılığı set halinde sunarlar. Udemy’de ders vererek para kazanma ya da bir diğer değişle internette ders vererek para kazanma bu tür uygulamalar aracılığı ile çok kolaydır.Çünkü sizin ekstra olarak kendi reklamınızı yapmanıza gerek kalmadan, Udemy üzerinden çok sayıda öğrenci sizi bulur.  Peki Udemy’den para kazanma yollarını denerken nelere dikkat etmelisiniz? İşte bunların listesi!

 • Eğitim setlerinizi hazırlarken konunun tam olarak neleri kapsadığını mutlaka açıklama kısmında belirtin.
 • Kendinizi tanıtan ve vizyon ile amacınızı belirlten kısa enerjik fakat görsel efekti güçlü bir video hazırlayın.
 • Sizin ders anlatma şeklinizi insanların görüp güven duyabilmesi için örnek olarak bir ya da iki video yüklemesi gerçekleştirin.
 • Derslerinizi videolarda anlatırken açık ve anlaşılır bir dil kullanmaya, diksiyonunuza dikkat etmeye, medyatik ögeler ile derslerinizi desteklemeye özen gösterin.
 • Derslerinize dahil olmayan konuları mutlaka belirtin ve part part giderek konuları paketlere bölmeye gayret edin.

Upwork İle Para Kazanma

Upwork, internetten yapılacak işler konusunda oldukça geniş bir skalaya sahip olan ve bu işlere direkt olarak erişiminizi sağlayan internet platformlarından bir tanesidir. Upwork isimli internet sitesini kullanarak internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz tüm işlerin ilanlarını ve işlerin detaylı bilgilerini bulabilirsiniz. Bu sayede birçok sekme arasından araştırma yapmak ve kendinizi yormak yerine tek bir internet sitesinden bir üyelik ike her işinizi halleder ve sürekli iş bulma şansı elde edersiniz. İşte Upwork’u etkili ve sorunsuz kullanma aşamaları:

 • Upwork’a üye olduktan sonra üst sekmeler arasından ‘Find Jobs’ butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu, işleri bul manasına geliyor. Bu şekilde işleri sıralanmış halde karşınızda bulabiliyorsunuz. Burada insanlar ilerini yapmaları için pek çok insan arıyorlar. Örneğin Find Job dışındaki seçenek de ‘Find Freelancers’, yani freelance çalışan kişi bulmak anlamına geliyor. İş verenler buradan işlerini yapabilecek kişileri bulup onlara iş vermekteler.
 • Upwork üzerinden iş verenlerinizle sürekli iletişim kurmanız mümkün.
 • Upwork üzerinden yaptığınız işlerde güvenlik oranınız ve paranızı alma garantiniz çok daha yüksek.
 • Upwork malesef İngilizce çalışan bir site. Dolayısıyla eğer ingilizceniz yeterince gelişmemişse ve işlerin ne olduğunu anlayıp yerine getirecek kadar iyi bir İngilizce düzeyine sahip değilseniz bu siteden iş bulmanız oldukça zor.

Backlink Satışı Yaparak Para Kazanma

Backlink, belki de ilk defa duyduğunuz bir terim. Oysa günlük hayatımızda internette sörf ederken çoğu zaman bu backlinkler ile karşılaşıyor ve bu backlinklerin amacını yerine getirmesini sağlayacak tıklamalar yapıyoruz. Nedir bu backlinkler? Backlinkler, linki direkt olarak reklam yapacak şekilde paylaşmak yerine linkin çok etkileşim almış ya da çok tık almış bir gönderi aya da internet sitesine gömülü olarak verilmesi anlamına gelir. Bu da siteye takipçi akışının sağlanmasının yanı sıra Google üzerinden bakclink yapılan sitenin daha yukarı sıralara çıkmasını sağlar. Peki, bu nasıl oluyor ve neden oluyor? Bunun sebebi şu: Google üzerinde yüksek gönderi ya da tıklanma almış sitelerin bir şekilde daha prestijli ve ‘’kaydadeğer’’ olduğunu düşünen sistem zamanla daha çok kişinin bu gönderideki backlinki görmesi gerektiğine karar veriyor ve bu sayede de bu gönderideki link Google sıralamalarında üste çıkma gayesini yerine getiriyor. Google sıralamaları neye göre belirlenir sorusunun tam olarak cevaı olan backlinkler ile para kazanmak o kadar kolay ki! Backlinkleri paylaşmanız yeterli! Uyurken bile para kazanmaya devam edeceksiniz. Çünkü sadece çok sayıda gönderi payalşımı yapılmış bir gönderiye bir sitenin linkini ekleyeceksiniz ve hepsi bu kadar. Tabi ki bu işin gönderi oluşturma süreci de var.

 • Yüksek etkileşimli gönderiler oluşturabilmek için dönemin trendlerini ve yüksek paylaşım yapılan tarzlarını dikakte alın ve ona göre paylaşımlarda bulunun.
 • Çok sayıda kişiyi Tumblr, İnstagram ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinden takip edin ve onların geri dönüş yaparak gönderinizi görmesini sağlayın.
 • Bu gönderileri yüksek etkileşim sınırına getirdikten sonra bazı iş sitelerinden backlink yapabileceğinizi duyurun. Tek bir backlink için 100 ile 300 arasında para kaznamanız mümkündür. Bu tamamen gönderinizin ne düzeyde olduğuna bağlıdır.

Fiverr İle Para Kazanma

Fiverr, internet üzerinde insanların farklı alanlarla ilgili satışlar gerçekleştirdiği bir başka site. Bu siteler tahmin edebileceğiniz gibi gün geçtikçe artıyor. Bu artışın sebebi ise dünyanın gittikçe dijital dünyaya daha çok kayması. Fiverr üzerinden yeteneklerinizi ve özelliklerinizi de pazarlama şansını elde ediyorsunuz. İlk duyduğunuzda bu cümle size garip gelebilir. Fakat oldukça yüksek miktarlarda para kazanmanızı sağlıyor. İşte Fiverr’I diğer internet satış ya da e ticaret siteleri arasında farklılaştıran özellikler:

 • Fiverr üzerinden yeteneğiniz dahilinde olan herhangi bir konu ile ilgili bir ürün ortaya çıkaraiblir ve bu ürünü satışa sunabilirsiniz. Bu ürün mutlaka web dünyası ile ilgili bir ürün olmak zorunda değil. Resim, müzik, sinema, edebiyat, arabalar, teknoloji, web dünyası, reklam, seo dünyası… Hangi konuda yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsunuz? Sitede paketler halinde bu yeteneklerinizi sunun ve insanların sizin yeteneklerinizi keşfederek sizden ürettiklerinizi satın almasını sağlayın! İste bu kadar kolay!
 • İnternetten para kazanma alanında oldukça güzel bir giriş yapmanızı sağlayacak Fiverr sayesinde sektörde tanınırlık elde ettikten sonra kendi ürün satışlarınızı bireysel olarak yaptığınız bir e ticaret sitesi açmanız bile mümkün hale gelecektir.

Para kazanmanın yolları için bizi takip etmeye devam edin.

 

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here