İnternetten Para Kazanma Bilinmeyen Yöntemler

para kazanma yolları

İnternetten Para Kazanma Bilinmeyen Yöntemler

İnternetten para kazanmak için sayısız yöntem bulunuyor, bazı insanlar kısa sürede büyük paralar kazanabiliyor ancak bazı insanlar tüm çabalarına rağmen istedikleri hedefe ulaşamıyor. İnternetten para kazanma bilinmeyen yöntemler ise yediden yetmişe herkese ışık tutacak yöntem ve teknikleri içeriyor.

Sizin için özel hazırladığımız bu yazıda para kazanmak için, internet seti almanıza ya da çok fazla vakit geçirip çok az kazanmanızı sağlayacak yöntemler yer almıyor. Her kesimden ve her yaştan insan mutlaka bir gün zengin olabilir sadece doğru yöntem ve doğru zaman gereklidir. Bu yöntemler ile aylık geçiminizi sağlayacak paralar kazanabilir ve tüm vaktiniz size kalır.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Gerçek dünyada da internet dünyasında da şans herkesin yüzüne gülmez, ancak aşağıda belirtilen yöntemler için şans değil doğru yönetim gerekmektedir, ay sonunu düşünmeden para harcayabilmek ve ödemelerinizi zamanında yapabilmek için internet üzerinden para kazanma yöntemleri çok kârlı bir iş olacaktır.

 1. E-Kitap İle Para Kazanmak

  Yazmayı seven kişiler için e-kitap hazırlamak en güzel ve etn etkili yöntemdir. Akademik yazılar, roman, hikaye ya da anılarınızı yazabileceğiniz e-kitapları çeşitli internet siteleri üzerinden satabilir ve uzun yıllar boyunca para kazanabilirsiniz. Evden iş imkanı ihtiyacınız varsa ve anlatacağınız konularla dikkat çekeceğinizi düşünüyorsanız para kazanmaya başlayabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte E-kitap piyasası da en az klasik kitaplar kadar ilgi görüyor ve gelecek yıllarda da büyük kazançlar elde edilmesini sağlayacaktır.

 2. Web Sitelerini Test Ederek Para Kazanma

  En az bilgi ve tecrübe ile para kazanma yolları araştırıyorsanız web sitelerini test etmek doğru bir tercih olacaktır. Haber, eğlence, forum ya da e-ticaret gibi farklı çeşitlerdeki siteyi tamamen kullanıcı deneyimlerinize göre test edebilir ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Test ettiğiniz her site için ödül puanları toplayacak ve para kazanacaksınız.

 3. Stok Fotoğrafçılığı İle Para Kazanma

  Fotoğraf çekmek en çok sevilen hobiler arasındadır ancak bir gün bu işten para kazanabileceğinizi düşünmüş müydünüz? Çektiğiniz fotoğrafları stok fotoğraf sitelerine yükleyebilir, her fotoğraf başına para kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanma bilinmeyen yöntemler arasında stok fotoğrafçılığı en fazla tercih edilen yöntemlerdendir. İnternette bazı fotoğrafların üstünde yazı ya da etiket gördüyseniz o fotoğraflar stok fotoğrafçılarına aittir ve o fotoğrafın yazısız haline ulaşmak için fotoğrafçılara para ödemek gerekiyor.

 4. Uygulama Hazırlayarak Para Kazanmak

  Andorid ve IOS platformlarda her gün milyonlarca dolarlık alışveriş yapılıyor. Bu alışverişin bir parçası olmak ve her gün para kazanmak için uygulama hazırlayabilirsiniz. Kod yazabiliyorsanız ya da kodlama konusunda tanıdıklarınız varsa internetten para kazanma için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Orijinal ve kaliteli bir fikriniz varsa hemen icraate geçebilirsiniz, insanların seveceği uygulama ya da oyunları hazırladığınız takdirde hiçbir şey yapmasanız bile para kazanacaksınız.

 5. Sanal Mağaza Açarak Para Kazanın

  E-ticaret yapmak istiyor ancak bir süre bekleyip tecrübe kazanmak ve sermaye biriktirmek istiyorsanız alternatif siteler sayesinde kendi mağazanızı oluşturabilirsiniz. Para kazanmanın yolları için mağazalar hem gerçek hayatta hem de internette her zaman kazanç getirmektedir. Sanal mağazalarda dilediğiniz ürünü satabilir ve kısa sürede zengin olabilirsiniz.

 6. Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanma

  İnternetin gelişmesi ile birlikte pek çok iş alanında da küçülmeler ve işten çıkarmalar hızlandı. Ancak bu durum sizin için iyi bir seçenek olabilir, sanal asistanlık yaparak evden iş imkanı için en etkili yollardan biriyle para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken işlemler ise, patronun maillerini kontrol etmek, günlük ve haftalık programlar hazırlamak vb. olacaktır.

 7. Anket Doldurarak Para Kazanma

  Geçmiş yıllarda neredeyse tüm sokaklarda anket için bekleyen kişiler olurdu ancak günümüzde şirketler tüm herkesin fikrini alabilmek ve dünyanın her yerinden müşterilerine ulaşabilmek için sanal anketleri tercih ediyor. İnternetten para kazanma bilinmeyen yöntemler arasında bulunan anket doldurmak için ihtiyacınız olan tek şey internet ve internete bağlanan bir cihaz. Yabancı dilde veya Türkçe olarak anket doldurabilir, akademik anketlere katılabilir ya da markaların anketlerini doldurabilirsiniz, tüm anketler para kazandıracaktır.

 8. Editörlük Yaparak Para Kazanmak

  Web siteleri günden güne artıyor ve gelen taleplere en hızlı şekilde cevap verebilmek için editör ihtiyacı duyuluyor. Editör olabilmek için internet sitelerinin iletişim bölümlerine direkt mail atabilir ya da editörlük ilanlarını inceleyebilirsiniz. Hızlı klavye kullanıyor ve internetle aranızın iyi olduğunu düşünüyorsanız editör olarak internet üzerinden para kazanma süreci sizin için başlayacaktır.

 9. Blog Yazarak Para Kazanma

  Blog yazmak para kazanmanın yolları arasında en sık bilinen yöntemlerdendir ancak siz blog yazarak herkesten daha fazla kazanabilirsiniz. Öyle ki pek çok kişi tam zamanlı işini bırakıyor ve sadece blog yazarak para kazanıyor ancak bazı kişiler de istedikleri hedefe ulaşamıyor. İlgi ve bilginizin olduğu konular hakkında kaliteli blog açmak kısa sürede para kazandırmaya başlayacaktır. Bilmediğiniz konular hakkında blog yazdığınızda hiç fark edilmeyebilirsiniz.

 10. Web Sitesi Yaparak Para Kazanmak

  Web sitesi yapabilmek için üniversite bölümü okumanıza gerek yok, internet üzerinden kendinizi geliştirebilir ya da çeşitli kurslar ile web sitesi yapma konusunda eğitim alabilirsiniz. Şirket ya da şahıslara yapacağınız web siteler sayesinde internetten para kazanma için doğru bir adım atabilirsiniz. Web sitesi açmayı öğrendiğinizde eğlence, ticaret, kuaför, terzi, emlak, e-ticaret vs. tüm alanlarda site oluşturabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz.

 11. Dil Öğreterek Para Kazanma

  Bildiğiniz bir yabancı dili ya da ana dilinizi öğreterek para kazanabilirsiniz. İnternette para kazanma bilinmeyen yöntemler konusunda dil öğretmek hatrı sayılır bir yere sahiptir. Ders başına ücret alırsınız ve evden çıkmanız için hiçbir sebep bulunmaz aynı zamanda dil öğrettiğiniz kişinin dilini de öğrenebilir, maddi ve manevi olarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

 12. Oyun Oynayarak Para Kazanmak

  İnternet üzerinden para kazanma için en eğlenceli seçenek oyun oynamaktır. Üstelik sadece oyun oynayarak tüm masraflarınızı giderebilir ve birikim yapabilirsiniz. Oyun oynamada kendinize güveniyorsanız ve online oyunlarda da başarılarınız varsa kısa sürede büyük paralar kazanabilirsiniz.

 13. Video ve Canlı Yayınlarla Para KazanmaGünümüzde pek çok insan bir şeyler okumaktansa izlemeyi tercih ediyor dolayısıyla para kazanmanın yolları da video ve canlı yayınlarda daha fazla oluyor. Hem eğlenmek hem de para kazanabilmek için insanların seveceği ve ilgi duyacağı konularda video çekebilir, çeşitli siteler ve sosyal medyada canlı yayınla tanıtım yapabilirsiniz. Takipçi ve hayran sayınız yükseldikçe para kazanma oranınız da artacaktır.
 14. Domain Alıp Satarak Para Kazanma

  Domain, yani web sitelerinin alan adını alıp satarak para kazanabilirsiniz. Çok az bir ücretle binlerce lira para kazanmak için domain alım satımı doğru bir tercihtir. Satın aldığınız domainler sizden izin alınmadığı sürece kullanılamaz dolayısıyla iyi bir domain adı bulduğunuzda hemen satın alabilirsiniz, geleceğe yönelik en iyi yatırım fırsatlarından biridir. Para kazanma yolları için düşünmek yerine domain adlarını düşünmeye başlayabilirsiniz.

 15. Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma

  Affiliate marketing Türkçe ismiyle satış ortaklığı, internetten para kazanma bilinmeyen yöntemler arasında bulunur. Ziyaretçi sayısı fazla olan bir geliriniz ya da sosyal medya sayfanız varsa affiliate marketing yapabilirsiniz. Ziyaretçiler, tanıtımını yaptığınız ürünü satın aldığında siz de komisyon üzerinden para kazanabileceksiniz. Evden iş imkanı için hem uzun vadede hem de kısa vadede gelir elde edebilirsiniz.

 16. Makale Yazarak Para Kazanmak

  İnternette milyonlarca makale ve binlerce makale yazarı bulunuyor. Çeşitli internet siteleri için yazacağınız makalalerle aylık gelir kazanabilirsiniz. İnternet üzerinden para kazanma ihtiyacınız varsa ve okumayı, yazmayı seviyorsanız hem genel kültürünüzü geliştirebilir hem de para kazanabilirsiniz.

 17. Hizmet Satarak Para Kazanma

  İnternetten para kazanma için bilinmeyen yöntemler arasında bulunan tasarım, sosyal medya desteği, yazılım ve pazarlama gibi konularda yeteneğiniz ve bilginiz varsa para kazanmak için önünüzde bir engel yoktur. Örneğin, web tasarımı yapabilir, markalara sosyal medya uzmanlığı için destek verebilirsiniz. Bu işte daha çok para kazanabilmek için ilk hedefinizi referanslarınızı bulmak ve güvenli bir iş ağı oluşturmaktır.

 18. Backlink Satarak Para Kazanma

  Adını duyup endişelenmenize gerek yok, backlink satışı yapmak internetten para kazanma yöntemleri arasında en kolay yollardan biridir. Kendinize ait bir blog, web sitesi ya da sosyal medya hesabınız varsa başka bir site için link verdiğinizde backlink satışını gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteli bir blog sayfanız ya da profesyonel bir web siteniz varsa backlink sayesinde büyük paralar kazanabilirsiniz.

 19. Yeteneklerinizle Para Kazanma

  Animasyon, çeviri, logo tasarımı, dekorasyon ve dizayn, sanat ve eğlence vs. konularında yeteneğiniz varsa paraya dönüştürebilirsiniz. Orta seviye bir İngilizceye sahipseniz yaptığınız ve sattığınız tüm işlerden dolarla para kazanabilirsiniz. Para kazanmanın yolları için yaratıcı bir hayal gücüne ve yeteneğe sahip olduğunuzda kısa sürede adınızı duyurabilir ve yoğun talep görebilirsiniz. Para kazanabileceğiniz bir yeteneğiniz ve hayal gücünüz yoksa çeşitli platformlarda kendinizi geliştirebilir ve sonrasında para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 20. Stok Müzik ve Stok Video İle Para Kazanma

  Müziğin ve videonun dili yok, evrensel düzeyde para kazanabilmek için stok müzik ve video satabilirsiniz. Şarkı sözlerinizi ya da bestelerinizi satabildiğiniz gibi kuş sesleri, trafik sesleri, deniz sesi, ağlayan bebek sesi vb. sesleri de satabilir ya da herkese hitap edebilecek videoları çekerek para kazanabilirsiniz. Bununla birlikte efekt sesi, buton sesleri, rüzgar sesi ya da oyunlar için efekt sesi tasarlayabilir, kaliteli bir şekilde yüklediğinizde internet üzerinden para kazanma ve tanınmaya başlayabilirsiniz.

 21. Kopyala – Yapıştır Yaparak Para Kazanmak

  İnternetten para kazanma için bilinmeyen yöntemler arasında sıfır sermaye, sıfır bilgi ve en az derecede bilgisayar kullanımı ile kopyala – yapıştır yapmak yer alıyor. Hazır olan yazıları kopyalıyor ve istenilen sitede paylaşıyorsunuz uzun vadede sıkıcı bir iş gözükse de başlangıç için iyi bir fırsattır. Bu sayede bilgisayar kullanımınızı geliştiebilir ya da bilgisayardan pek fazla anlamayan tanıdıklarınızın para kazanmasını sağlayabilirsiniz.

 22. Çevrim İçi Koçluk Yaparak Para Kazanma

  Hayatın tüm alanlarında koçluk yapabilirsiniz, eğer eğitiminiz yoksa bu işi yapmayı bir kez daha düşünebilir ya da kendinizi geliştirebilirsiniz. Uzman olduğunuz bir alanda internette para kazanma için müşteri bulabilir ve spor, ders, eğlence, oyun oynama vs. konularda koçluk yapabilirsiniz.

 23. Podcast İle Para Kazanma

  Konuşmayı seviyorsanız podcast yaparak evden iş imkanı için doğru bir yöntem seçebilirsiniz. İlgi duyduğunuz ya da konuşmayı sevdiğiniz herhangi bir konuda dinleyicilere hitap ederek tanıtımınızı yapabilir ve yayın aralarına reklam alarak para kazanabilirsiniz. Daha fazla dinleyici kitlesi daha fazla gelir sağlayacaktır bu nedenle şovunuzu renklendirebilir, konuk alabilir ya da neşeli anılarınızı paylaşabilirsiniz.

 24. Oyun Skin Alım – Satımı İle Para Kazanmak

  Oyunlarda kullanılan silah, teçhizat, güç topları vs. araçları satarak para kazanabilirsiniz. Oyunlarda her zaman büyük bir para akışı bulunur özellikle online oyunlarda, oyuncular kendilerini daha üstün tanıtabilmek ve en iyisi olduğunu kanıtlamak için oyun skinlerine büyük ödemeler yapmaktadır. İnternetten para kazanma için bilinmeyen yöntemler oyun skinlerini de içermektedir. Skinler, dijital paralar ile satılıyor ancak yurt dışı kaynaklı marketlerde gerçek paraya dönüştürülebiliyor ve hesabınıza yatıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here