İnternet Üzerinden Para Kazanma

para kazanmanın yolları arasında internet üzerinden para kazanma

İnternetten Para Kazanma

Günümüzde yaşadığımız çağda dijital yeniliklerin para kazanmanın yolları konusunda ciddi etkenleri olduğunu görüyoruz. Yaşantımız dijital yeniliklerle beraber tamamen değişmiş ve toplum alışkanlıkları yeni para kazanma yolları konusunda yönelim göstermek durumunda kalmıştır. Bunun başlıca nedenleri elbette ‘’köklü değişiklik’’ oluyor. Yıllar önce hayal bile edemediği bir teknolojinin içerisinde şimdi para kazanmanın yolları araştırmasını yapan bireyler bu değişikliğin en önemli parametrelerinden biri. Sadece bu değil yeni düzende para kazanmak için gerekli yaşa gelmiş ve hayatın bir noktasında artık maddi ihtiyaçları olan bireylerde bu dijital dünyaya ayak uydurmakta zorluk çekebiliyor. Bunun nedenlerinden biri ”geleneksel ısrarcılık” olurken diğeri ise ”yetersiz araştırma” oluyor. Bireyler için çoğu zaman internet üzerinden para kazanma bir şehir efsanesi olabiliyor. Bununla beraber internet üzerinden para kazanan birinin ise sadece bunu zekice iş fikirleri sayesinde yaptığı yanılgısına kapılmak yaygın bir durum.

İnternetten para kazanma sanıldığı kadar zor değil. Beklentiniz sadece hiçbir şey yapmayıp bilgisayar veya mobil bir cihaz başında bekleyerek para kazanmaksa elbette internet veya başka bir platform bunu siz vermeyecektir. Sizlere para kazanmanın yolları konusunda derleme yaparken ”işinize yarayacak” bilgileri vermek konusunda özen gösterdik. Size verdiğimiz yöntemlerle günlük 1TL kazanabileceğiniz gibi günlük yüzlerce lira kazanmanız yine mümkün. Bu tamamen sizin potansiyelinize, zamanınıza bağlı. Bunu ek iş fikirleri arasında görüyorsanız kazancınız buna göre olacakken tam zamanlı bir iş olarak yaptığınızda ise para kazanma yolları arasında ciddi bir gelir olabilecektir.

Bütün bu yazdığımız yazıları dikkatle okumanızı ve kafanızın takıldığı yerde sormanızı rica ediyoruz. Bize sitenin yorum kısmından hızlıca ulaşmanız mümkün. İstediğiniz site bilgilerini, ödeme bilgilerini bizlere sorabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

1.) Blog Açarak Para Kazanma

Bu yöntem aslında şu an okumakta olduğunuz sitede uygulanmaktadır. İnternetten para kazanma hususunda blog açarak para kazanma hem hobi hem kazanç olabilir. Para kazanmanın yolları arasında bunu biz tercih etmeden önce birçok yöntemi denedik. Bu yöntemlerin birçoğundan güzel kazançlar elde etmiş olsak bile blog açarak para kazanma konusunun diğerlerinden tamamen farklı bir tecrübe olduğunu söylemek gerekiyor. Blog açarak para kazanmak için yazılım bilgisine sahip olmanız gerekmiyor. Blog açmak artık oldukça kolay. Örneğin wordpress hosting satan bir hosting bulup(tavsiye isterseniz yorum atabilirsiniz)

Blog açmak konusunda elbette dikkat edilmesi gerekenler var. Bunlar sizin açtığınız blogun konusundan blogta yaptığınız her detaya kadar giden maddeler oluyor. Türkiye’de son yıllarda ”genel” blogların fazla olması bu alanda rekabeti fazla yaparken ”gelirleri” ise düşük yapmış durumda. Bu nedenle webmaster dünyasında ”niche blog açmak” olarak bilinen olgu üzerinde yoğunlaşmanız daha mantıklı olacaktır. Peki nedir bu niche? Niche bloglar bir konuya özel olarak yoğunlaşmış bloglar için deniliyor. Örneğin sebzeler > domates > domates çekirdeği burada domates çekirdeği niche bir konu oluyor. Bu sizin el zanaatınızın olduğu bir noktadan teknik bir konuya kadar gidebilir. Elbette en verimli olacağınız konuda blog açmak sizin için en önemlisi olacaktır. Bu yüzden tüm önerilerden önce sıkılmadan sürekli içerik gireceğiniz bir alan seçmeniz önemli. Aksi taktirde sizde milyonlarca çöp site bulunan internet ortamına yeni bir site daha eklemiş olursunuz.

Blog açarak para kazanmak sanıldığı kadar zor değil evet fakat beklenildiği kadar bol kazandırmayabilir. Bu konuda tamamen maddi bir beklenti ile blog açarsanız özellikle kısa vadede sizi üzebilir. Bir blogun istenilen seviyeyi gelmesi ayları bulabilir. Belirli bir seviyeye geldiğinde ise geliri sizin için yine yetersiz olabilir.

Bununla beraber genel olarak ortalama bir blogtan 100-600 TL arası. Alanı iyi seçilmiş, düzgün yönetilen bir blogan ise minimum 600+ olacak şekilde 5-6 haneli rakamlara kadar para kazanmak mümkün.

Blog açarak para kazanmak yazımızda daha detaylı bilgi alabilir sürece nasıl başlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

2.) Youtube Üzerinden Para Kazanma

Geldik günümüzün en çok tartışılan konularından birine. Türkiye’de youtuber kültürü son yıllarda oldukça artmış durumda. 7’den 70’e toplumun hepsini youtube üzerinde youtuber, yorum yapan ya da izleyici olarak görmek mümkün. Toplumun youtube olan bakış açısı oldukça pozitif durumda. Bu nedenle youtube üzerinde olan potansiyeli paraya çevirmek ve youtube üzerinden para kazanma oldukça popüler bir konu. Sizde youtube’den para kazanılır mı? sorusunu merak ediyorsanız evet kazanılır.

Bununla beraber üzülerek söylüyoruz ki genel duruma baktığımızda youtube üzerinden para kazanmanın çok kaliteli içerikle her zaman doğrudan ilişkisi olduğunu söylemek zor. İnsanlar youtube’de son yıllarda kaliteli içeriklerden çok ”çerez video” olarak tabir ettiğimiz anlık dikkat çekici videolara yönelmiş durumda. Bu nedenle youtubeden para kazanmak gibi bir hayaliniz varsa ve buraya ciddi bir zaman ayıracaksanız bunu mutlaka düşünün.

Bununla beraber para kazanmanın yolları arasında en çok rakibinizin olduğu alanlardan birinin youtube üzerinden para kazanma olduğunu unutmayın. Evden para kazanma peşindeyseniz burada konsept bir kanal açabilir ya da birçok farklı fikri youtube üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunları yaparken özgün olmanın sizin için önemli olduğunu unutmayın.

Youtube üzerinden para kazanma için bu yazımızı detaylı olarak okuyabilirsiniz.

3.) İnstagram Üzerinden Para Kazanma

İnstagram üzerinden para kazanmak son zamanlarda hem ticari statüsü olanların hem bireysel anlamda her kişinin ilgisini üzerine çekmiş bir durum. İnstagram üzerinden para kazanmak için birçok yöntem bulunuyor bunlardan bazıları;

1.) Butik İnstagram Hesabı Açmak
2.) Ürün Yönlendirmesi Yapmak
3.) Viral Reklamlar Almak
4.) İnstagram hesapları yönetmek.

Bu yöntemlerin hepsi web üzerinden para kazanmak için bir seçenek. Hatta para kazanmanın yolları arasında internetten para kazanma fikri arıyorsanız mutlaka instagram üzerinde yeteneklerinizi test edin. Bulunduğunuz bölgede olan yöresel bir ürünü bile tüm Türkiye’ye satabilir hatta işi ilerletip dünyaya satabilirsiniz. Bununla beraber instagram üzerinden ürün satmak istiyorsanız ürün sahibi olmak zorunda değilsiniz. Örneğin çevrenizde bulunan bir mağazanın ürünlerini komisyonla satabilirsiniz. Bu konuda sizin tek yapmanız gereken ürünlerin fotoğrafını çekmek ve pazarlamak olacaktır bu sayede herhangi bir masrafınız olmayacak. Ek olarak droppshipping yöntemini inceleyebilirsiniz.
Droppshipping ile satış yapma şansınız olan amazonda mağaza açmak yazımızı mutlaka inceleyin.

İnstagram’da ürün satmak için en önemli 2 konu ”görsel görüntü” ve ”güvenli görüntü” oluyor. Bu iki hususu başarı ile tamamlarsanız daha hızlı müşteri bulabilirsiniz. Güven için kapıda şeffaf ödeme, açık adres bilgileri gibi bilgileri müşterilerinize sunabilirsiniz. Görsellik içinse satış yaptığınız alanda başarılı olan rakiplerinizi inceleyerek özgün bir girişimde bulunabilirsiniz.

İnstagramdan ürün satmak dışında instagramda fenomen olmak gibi bir yol izleyebilir bu sayede sadece mağazaların ürünlerini paylaşıp, yorumlayarak para kazanabilirsiniz.

Bu konuda şu 3 yazımızı mutlaka inceleyin;

4.) Domain Alım Satım

Oldukça ilginç bir iş fikri olan domain alım satım işini herkes yapabilir. İsminin farklı olması size korkunç gelmesin. Domain dediğimiz olgu internette ”alan adını” ifade ediyor. Örneğin parakazanmaninyollari.net sitesi bizim alan adımız. Bununla beraber facebook, twitter veya bir sağlık sitesinin yine alan adı bulunuyor. Bu alan adlarının yıllık fiyatları 60 – 80 tl arasında değişiyor. Bir site açmayıp sadece alan adınızın olmasını isterseniz bu miktarları ödemeniz gerekmektedir. Bu noktada internetten para kazanma nasıl olacak? diyorsanız elbette bu konuya geleceğiz.

İnternet üzerinde bulunan alan adları bir ”değeri” ifade ediyor. Google ve diğer arama motorları siteleri ilk sıraya çıkarırken site isimlerine dikkat ediyor. Örneğin pırasa kelimesini aradığınızda pırasa ismine sahip olan site diğer sitelerden bir adım önde oluyor. Siz buraya para kazanmanın yolları yazarak gelmişseniz bu bizim alan adımızdan ve harika içeriklerimizden 🙂 kaynaklanıyor… Sadece evden işe giderken, okula giderken aklınıza gelen farklı alan adlarını sorgulayabilirsiniz. Bu sorguları internete ”whois” veya ”alan adı sorgulama” yazarak çıkan sitelerden yapabilirsiniz. Bu sitelerde örneğin ”lahmacun.com” alan adının alınıp alınmadığını görebilir hatta tüm uzantılarına bakabilirsiniz. Bu noktada tüm alan adları alınmış gibi gelinse bile gerçekler öyle değil. Alınan alan adları uzatılmamış olabiliyor veya oldukça kaliteli alan adları daha önce kimsenin aklına gelmemiş olabiliyor. Sizde bu fırsatları mutlaka değerlendirin.

Alan adı alıp satarak kazancınız için tahminde bulunmak zor. Bazı aylar hiçbir şey kazanmazken bir ayda yaptığınız tek satış tüm yılınızı kurtulabilir. Gerçek hayata bunu bağdaştırırsak emlakçılık olarak düşünebilirsiniz. Ev satılabilir fakat satılmazsa elinizde kalacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here