İnstagram Para Kazanma

instagram para kazanmak mümkün

İnstagramdan Para Kazanma

 

İnstagram aktif kullanıcısı günümüzde 700 milyon gibi bir rakamı aşmış bir durumdadır. Dijital dünya ile gelişen dijital pazarlama ve satış yöntemleri ise instagramdan para kazanma olgusunu oldukça önemli bir hale getiriyor. Birçok kişi açtığı farklı hesap ve yöntemlerle instagramdan para kazanmak için formüller geliştiriyor. Bununla beraber bu yöntemlerin bir kısmı oldukça başarılı olurken bir kısmı ise hüsranla bitebiliyor.

İnstagramdan para kazanma internetten para kazanma yöntemleri arasında en popüler konulardan biri olmasına rağmen diğer yöntemlere göre daha çok etkenin olduğu bir durumdur. Sadece yapılan bir iş emek sonucu instagramdan para kazanmak yeterli olmazken bazen çok daha küçük bir olgu instagramdan para kazanmak için yeterli olabilmektedir. Bunun nedeni dijital pazarlama olduğu kadar kreatif düşünce de olabilmektedir.

İnstagramdan para kazanmak istiyorsanız veya instagramdan nasıl para kazanır? Arayışında iseniz size vereceğimiz bu 10 adımdan kendinize uygun olanı deneyin!

1.) İnstagram Ürün Satmak
İnstagram hesabınızdan ürün satarak gelir elde etmeniz mümkün. Bunu sadece ek gelir olarak yapılacak işler kategorisinde değil düzenli bir iş olarakta görebilirsiniz. İnstagram üzerinden ürün satarak para kazanmanın birçok yolu bulunuyor. İkinci el eşyalar, gıda, el yeteneği ile yapılan ürünler, giyim, aksesuar gibi birçok alanda satış yapabilirsiniz. İnstagram üzerinden satış yapmak düşüncesindeyseniz fakat tedariğiniz yoksa tedarik firmaları ile anlaşabilir veya çevrenizde bulunan butiklerle anlaşma yapabilirsiniz.

Affiliate Marketing yöntemi ile yine instagram üzerinden ürün satışı yapmak mümkün. Bu yöntem Türkiye’de son zamanlarda yaygınlaşan bir yöntem olmasına rağmen dünya üzerinde oldukça sık kullanılan ve işe yarayan bir internetten para kazanma yöntemi.

2.) Hizmet Satışı
İnstagram üzerinde hali hazırda verdiğiniz bir hizmetin reklamını yaparak müşteri edinebilir ve para kazanabilirsiniz. Bu konuda sınır bulunmamaktadır. Örneğin bir kuaförün, inşaat şirketinin, reklam şirketinin tanıtımını yaparak hizmet verebilirsiniz.

3.) İnstagram Takipci Satmak
İnstagram üzerinden takipçi satarak para kazanmak mümkün. Birçok sosyal medya ajansı bu konuda bayilik verebiliyor. Üstelik buradan aldığınız bayiliği hem kendiniz kullanabilir hem çevrenizdekilere satabilirsiniz. Düşük sermaye ile ciddi paralar kazanmak mümkün. Özellikle sosyal çevreniz müsaitse kısa sürede ‘’yeğen bir takipçi at bize’’ diye sağdan soldan çağrılmaya başlayabilirsiniz.

4.) İnstagram Beğeni Satışı
İnstagram beğeni satışı yapmak hemen hemen takipçi satmak ile aynı işi görmektedir. Bunu instagram takipçi satmak ile çapraz satış olarak kullanabilirsiniz.

5.) İnstagram Hesap Yönetimi
Markalar sosyal medya hesaplarını kullanması için sadece o sosyal medya hesabına veya genel bütün hesapları yönetmesi için hesaplara editör arayabiliyor. Üstelik bu günümüzde hemen hemen her markanın yaptığı bir olgu olup iş fırsatının oldukça bol olduğu bir alan. Sizde bir veya birden fazla marka için sosyal medya editörlüğü yapabilirsiniz. İçerik yazarak para kazanma ile benzer olsa bile birbirinden farklı konular.

6.) Hesap Satarak Gelir Elde Edin
İnstagram üzerinde takipçi çekmek benim işim kısa sürede hesaplara bolca takipçi kazandırabiliyorum diyorsanız instagram hesabı satmak tam size göre olabilir. Kısa sürede birçok sayfa satışını forumlar ve diğer sosyal platformlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

7.) İnstagram Hesaba Reklam Almak
İnstagram hesabınızda belirli bir kitleye hitap ediyorsanız instagram üzerinden reklam alarak para kazanabilirsiniz. Elbette bir süre sonra etrafınızdan gelen instagam fenomenleri ne kadar kazanıyor? Sorusu için cevap hazırlamanız gerekiyor. Geliriniz 2 rakamlı hanelerde bile olsa çevrenizde oldukça zengin gözükeceksiniz.

İnternetten para kazanma hakkında detaylı bilgiler veren bu yazımızı mutlaka okuyun.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here