Fenomen Olarak Para Kazanmak

Fenomen Olarak Para Kazanmak

Teknoloji geliştikçe ve her geçen gün daha da çok kişi tarafından fenomen olarak para kazanmak sosyal medya kullanıldıkça para kazanma yöntemleri de sosyal medyaya doğru yönelmiştir. Sosyal medya pek çok kişiyi içerisinde barındırdığından dolayı alternatif bir reklam ve iletişim ağı olmaya başlamıştır.  Dolayısıyla sosyal medya üzerindeki her şey potansiyel birer reklam nesnesi haline gelmiştir.

Özellikle İnstagram ve Twitter gibi bireylerin yaşamlarını paylaştığı mecralarda, reklamlar oldukça yer kaplamaktadır. Markalar kullanıcılara kendi reklamlarını yaptırarak doğal yoldan bir reklam akışı sağlamaktadır. Daha fazla kişiye ulaşmak isteyen markalar ise bunu yapabilmek için sosyal medya fenomenleri ile anlaşmaktadır. Bu sayede sosyal medya fenomeni olarak para kazanmak mümkündür. Ek olarak youtubeden para kazanma yöntemleri içinde yakında araştırmalarımızı yayınlayacağız.

Sosyal Medya Fenomenleri Nasıl Para Kazanır?

Sosyal medya fenomeni olmak para kazanma yolları içerisinde sadece bir tanesidir. Sosyal medya fenomenliği, birçok kişiye ulaşabilmenizi ve paylaştıklarınızın çok kişi tarafından görüntülenmesini sağlar. Bundan dolayı da çok kişiye ulaşmak isteyenlerin başvuracağı bir profil sahibi olmuş olursunuz. Sosyal medya üzerinden kendi  reklamlarını yaparak satışlarını arttırmak isteyen markalar size başvurarak gönderilerinizde onların reklamlarını yapmalarını isterler.

Sosyal medya fenomeni olarak para kazanmak için iki çeşit reklam çeşidinden birini yapma şansınız bulunmaktadır. Bunlardan birincisi PR reklam, ikincisi ise doğrudan reklamdır. Şimdi dilerseniz bu iki farklı reklam çeşidini beraber inceleyelim.

  1. PR reklamlar: PR reklamlar, markaların doğal içerikli reklam oluşturma istekleri doğrultusunda geliştirilen reklamlardır. Sosyal medyanın sürekli kullanımı zamanla yaşamların da sürekli olarak sergilenmesine sebep olmuştur. Sergilenen yaşamlar ise başka yaşamlar için birer reklam niteliği taşıyabilir konuma ulaşmıştır. Bundan dolayı PR reklamlar oldukça kullanışlı reklamlardır. İnternetten para kazanma yolları arasında olan PR reklam yapma, söz konusu markanın ürününü gündelik hayatınızda kullanıyormuşsunuz gibi paylaşma anlamına gelir. Örneğin bir şampuan ürününün PR reklamını yapmak için anlaştıysanız, saçınızın iyi göründüğü bir fotoğrafınız ile birlikte reklamı yapılacak şampuandan bahsedersiniz ve doğal hayatınız içerisinden bir an gibi reklam yapmış olursunuz. Sosyal medyanın samimi ve teklifsiz doğası içerisinde bu tür reklamlar hem daha doğal bulunmaktadır, hem de daha gerçekçi olduğundan dolayı daha çok işe yaramaktadır. Dolayısıyla son dönemlerde markalar ağırlıklı olarak bu reklam türünü tercih etmektedir. PR reklamlar yalnızca büyük markalar tarafından değil, küçük butikler tarafından bile verilebilir. Size butiğinden birkaç kıyafet göndererek markalar ücretsiz fakat ürün karşılığı PR reklam yapmanızı da isteyebilirler. Bu durumda kıyafetleri aldıkktan sonra reklamı yapıp yapmamak size kalmıştır.
  2. Doğrudan reklamlar: Sosyal medyada popüler olan ya da fenomen olan kişiler, bir dizi oyuncusu kadar ünlenebilmekte ve zamanla ünlüler kategorisine girmektedir. Bu da televizyonda yayınlanacak reklam filmlerinden internete özel reklam filmlerine, dizi çekimlerinden film tekliflerine kadar neredeyse her sektör için kişilere kapı açmaktadır. Bir reklam, dizi ya da filmin, kısacası her türlü medya yapımının yüksek düzeyde izleyici kitlesine ulaşabilmesi için tanınır oyuncular barındırması gerekmektedir. Bunun farkında olan markalar, sosyal medya fenomenlerine bu reklamlar için teklif verirler. Bu şekilde sosyal emdya fenomenleri yüksek düzeyde paralar kazanabilir.

Kolay para kazanma yöntemleri arasında olan sosyal medya fenomeni olarak para kazanmak, reklam yaparak para kazanma yöntemleri arasına girmektedir. Siz de bu şekilde para kazanmak istiyorsanız, siz de çok takipçili bir İnstagram ya da Twitter hesabı elde edebilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here