Ek İş Fikirleri – Bu Fikirleri Daha Önce Duymadınız!-

Ek İş Fikirleri

Günümüzde para kazanma koşulları tamamen değişmiş durumda. Dijital dünya ve yeni ekonomik alışkanlıklar para kazanmanın yolları konusunda köklü değişikliklere sebep olmuş durumda. Bu noktada en çok etkilenen kısımlardan biri elbette ek iş fikirleri oluyor. Eskiden sahip olunun ek iş fikirleri ile günümüzde sahip olunankek iş fikirleri tamamen değişmiş durumda. 7’den 70’e toplumun sahip olduğu ek gelir yöntemleri değişince de elbette bu konuda birçok araştırma yapılıyor.

Yapılan araştırmalara göre eski yöntemler her ne kadar değişim gösteriyor olsa bile bazı yöntemlerin kalıcılığını koruduğu gözüküyor. Bu geleneksel yöntemlerle para kazanmayı tercih eden insanların sayısının fazla olmasından kaynaklanıyor. Bizim size tavsiyemiz ise ek iş fikirleri peşindeyseniz klasik ‘’+ mesai’’ şeklinde olan çalışma biçimlerinden çok farklı fikirlere yönelmeniz olacaktır. Evde oturarak geçirdiğiniz vakitleri yaratıcı fikirler ve çaba ile paraya döndürebilirsiniz. Bunları yaparken kimi zaman yepyeni fikirler kullanmanız gerekebilir kimi zaman ise eski ek iş fikirleri ve yöntemlerini yeni pazarlama yöntemleri ile pazarlamanız gerekebilir.

Ek Gelir Fikirleri

1. El İşi Yapıp Satmak

Sermayesiz para kazanma yöntemleri arasında olan el işi yapıp satmak herkesin aklına gelen bir fikir. Bunu kabul ediyoruz. Buna rağmen herkesin aklına el işi yapıp satmak gelse bile bunu nasıl pazarlayacağı ile ilgili farklı fikirler gelmez. Siz efsaneler arasında olan bir filme dair el işleri yaptırıp veya yapıp bunları internetten satabilirsiniz. Aynı zamanda güncel konularla ilgili el işleri yapmayı deneyebilirsiniz. Bunları internet üzerinden takipçiler elde ederek satabilirsiniz. İşleriniz iyi giderse büyük bir kitle ile oldukça farklı el işleri satabilirsiniz. Ek iş fikirleri konusunda işte dikkat edilmesi gereken husus bu. Sıradan olmamak. Sıradan olmayan el işleri satın!

2.) Ev Yemekleri Satmak

Ev yemekleri satmak son yıllarda en çok konuşulan ek iş fikirleri arasında yer alıyor. Bunu yaparak ciddi derecede para kazananlar ve zamanla yaptığı işi catering tarzı işletmelere çeviren birçok kişi yer alıyor. Sizin yapmanız gereken çevrenizde olan işletmeleri gezerek bu yemekleri yapacağınız yerler bulmak olacak. Bol kepçe güzel yemeklerinize işletmeler alıştıkça müşteriniz artacak. Zamanla işleri büyütebilir ve farklı satışlarada yönebilirsiniz. Örneğin evden pasta yapıp satabilirsiniz. Ek gelir fikirleri için yazıyı okumaya devam edin!

3.) Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Çocuklarla arası iyi olan kişilerseniz ve çocuk büyütmek hakkınızda fikir sahibiyseniz çocuk bakıcılığı yapmak sizin için doğru bir iş olabilir. Üstelik bunu bir ek iş olarak yapabilirsiniz. Hafta sonları çocuğunu bırakmak isteyen bir ailenin çocuklarına bakabilir veya günün boş olduğunuz saatlerde bu işi yapabilirsiniz. Genel olarak tam zamanlı bir iş olarak yapılması gerekiyor olsa bile sistemi oturttuğunuz durumlarda ek iş fikirleri olarak çocuk bakıcılığı yapmak konusunu da düşünebilirsiniz.

4.) Organik Ürün Satmak

Türkiye toplum alışkanlıklarından en önemli konulardan biri her zaman organik ürünler olmuştur. Bir dönem organik ürünlere olan ilgi azalmış gibi gözükse bile şu an günümüzde organik ürünlere karşı büyük bir ilgi bulunuyor. Siz ulaşabildiğiniz bir köyden(kendi köyünüz olabilir) organik ürünler getirerek çevrenize satabilirsiniz. Özellikle marketlerde organik ürünlerinin satışının normal bir ürünün 8-9 katı olduğu düşünüldüğünde siz kar marjını daha az koyarak ciddi satışlar yapabilirsiniz. Organik ürün satmak işinde kendinizi gerçekten iyi hissettiğinizde bunu bir işletmeye çevirebilir ya da internet üzerinden satışa yoğunlaşabilirsiniz.  Para Kazanmanın yolları bitmez!

5. Nikah ve Düğün Şekeri Satmak

Düğünlerin sezonu yazın olsa bile nikah şekerlerinin sezonu asla bitmez. Yaz, kış süren etkinliklerden dolayı nikah şekerleri sürekli olarak alınıyor ve satılıyor. Siz evde nikah şekeri yapmayı öğrenebilir bu işi bir katologa dönebilirsiniz. Çevrenizde bulunan düğün salonları ile de anlaştığınızda küçük bir ek iş fikirleri faaliyetini harekete geçirmiş olursunuz!

6.) Davetiye Yapıp Satmak

Nikah şekeri ile benzerlik gösteren bu işte yine benzer bir yol izlemeniz gerekiyor. Davetiye yapıp satmak istiyorsanız klasik tasarımların dışına çıkarak rakiplerinize fark atabilirsiniz. Ek olarak artık bu tür katologlara internet üzerinden de bolca bakıldığını düşünürsek mutlaka bir site açmalısınız.

7.) Blog Açarak Para Kazanmak

Geldik günümüzün en popüler konularından birine! Blog açarak para kazanmak mümkün. Sevdiğiniz konularda yazılar üreterek google adsense üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

Bu konuda ayrıntılı bilgi için blog açarak para kazanmak yazımızı okuyun.

8.) Çanta, Kutu ve Diğer Dekorlar

El işciliğinize ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız internet üzerinden butik bir satıcı olabilirsiniz. Boş zamanlarınızda yaptığınız çanta, kutu ve diğer el işciliklerini internetten satabilirsiniz. Ek iş fikirleri arasından zor bir uğraş olarak gözükse bile işleriniz oturduğunda ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

9.) Eve İş Veren Firmalar

Eve iş veren firmalar ile çalışabilirsiniz. Bunlar size sabun yapıp satmak gibi farklı iş kolları sunacaktır. Ek olarak bazen bir ürünü paketleyebilir bazen bir ürünün parçalarını takmanız istenebilir. Buradan bir firma ile anlaşıp akşam boş zamanlarınızda size getirilen işleri yaparak para kazanabilirsiniz.

10.) Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri yaparak para kazanmak mümkün. Bu bizimde ekip olarak yaptığımız işlerden biri. Yabancı dile sahipseniz düzenli olarak çeviri işi alabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi için çeviri işi yaparak para kazanmak yazımızı mutlaka okuyun.

11.) İnternetten Para Kazanmak

Para kazanmanın yolları arasında en çok sevilen iki konudan biri elbette internetten para kazanmak oluyor. Bu konu için sitemizde yazdığımız yazılara göz atabilirsiniz.

12.) Yazı Yazarak Para Kazanmak

Yazı yazarak para kazanmanız mümkün. Üstelik internette en çok iş ilanı olan işlerden biri her zaman makale yazarları oluyor. Bu konuda adım adım anlattığımız yazı yazarak para kazanmak yazısını mutlaka okuyun.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here