E Ticaret Sitesi Açarak Para Kazanma!

e ticaret sitesi açarak para kazanma, para kazanmanın yolları

E Ticaret Sitesi Açarak Para Kazanma!

Son dönemlerde gittikçe yaygınlaşan ve sektör içerisinde belki  de en yüksek meblağlı paraların kazanılmasını sağlayan yöntem, kuşkusuz e ticaret sitesi açmak yöntemidir. Geleneksel alışveriş sitelerinin aksine birkaç yıldır e ticaret siteleri yani internetten alışveriş siteleri ciddi oranda bir artış göstermiştir. İnternetten alışveriş sitesi açmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Kısacası e ticaret siteleri olarak adlandırılan bu siteler üzerinden pek çok kişiye ulaşmanız ve satışlarınızı arttırmanız mümkündür. Para kazanmanın yolları arasında en çok kullanılan yöntem olan e ticaret sitesi açarak para kazanma, herkesin yapabileceği bir iştir. Bu iş için ufak bir sermaye gerektiğini de söylemeden edemeyiz. Bugünkü yazımızda sizlere e ticaret sitesi açmanın neden avantajlı olduğunu, e ticaret sitesi nasıl açılır sorusunun cevabını ve e ticaret sitesi açarak ne kadar para kazanabileceğinizi anlatacağız. Dilerseniz başlayalım.

E Ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

E ticaret sitesi açmak için karar verdiyseniz ve ne üzerine satış yapacağınızı da bulduysanız artık tek yapmanız gereken şey iyi bir e ticaret sitesi açmak ve sitenin tüm ayarlarını hızlı bir şekilde yaparak internetten para kazanma yoluna girmek! İnternetten para kazanma özellikle e ticaret sitesi yöntemi ile oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken birkaç temel şey var. Bunları yaptığınız sürece internetten alışverişin bu kadar yaygınlaştığı bir dönemde illa ki insanlar sizden alışveriş yapacaktır. Şimdi dilerseniz bu yöntemleri inceleyelim.

  • Öncelikle aranma hacmi yüksek olan bir alan adı satın alın. Alan adları genel olarak 7 Dolar ile 10 Dolar arasında değişen fiyatlara sahiptir. Alan adınızın aranma hacminin yüksek olması daha çok kişinin sayfanızı görmesi anlamına gelir. Alan adınızın aranma hacmini kontrol etmek için Google Trends sitesini kullanabilirsiniz.
  • Hosting satın alın. Hostinginiz, internet üzerinden güvenilir olduğunuzun görülmesini de online ödeme işlemlerinizin sorunsuz şekilde gerçekleşmesini sağlayacak olan şeydir. Alan adınızı aldığınız firmadan hosting ile ilgili destek alabilirsiniz.
  • Sitenize kullanışlı, pratik, ilgi çekici bir tema satın alın ya da tema tasarlatın. Temanız sitenizin satış oranları için gerçekten çok önemli. İnsanların ürünlerinizi kolayca görebilmesi, ürünlerinizi incelerken her türlü bilginin seçilebilir olması, satın alma, sepete ekleme gibi buton ve ara yüzlerin kullanışlı olması insanları satın almaya teşvik edecektir. Bu yüzden temanızı alırken özenle seçin.
  • Temanız da hazırsa, ürünlerinizi siteye ekleyin! Ürünlerinizin ayrıntılı ve detaylı çekimlerini sağlamanız gerekiyor. Müşterileriniz ürünlerinizi satın alırken yeterince ayrıntılı görmediklerinden dolayı vazgeçebilirler. Dolayısıyla ürün hakkında hem ayrıntılı bilgi verin, hem de fotoğraflamaları profesyonel yapmaya özen gösterin!
  • Ödeme yöntemlerinizi çoğaltın! Mümkünse kapıda ödeme, kredi kartı ile ödeme, banka kartı ile ödeme gibi ödeme seçenekleri ekleyin. Daha çok kişinin sizden alışveriş yapmasını bu şekilde sağlarsınız.

E Ticaret Sitesi Açma Tavsiyeleri!

İnternetten para kazanma yolları arasında çok ünlü olan e ticaret sitesi açma yöntemi, çok özel bazı ipuçları ile başarıya ulaştırılabilir. İşte size iki ipucu!

  • Google’a ve sosyal medya sitelerine reklam verin! Müşterinin sürekli olarak karşısına çıkmanız için bu oldukça iyi bir yöntem!
  • Bazı ürünleriniz satmadığı halde ürünü paylaşıp üzerine ‘’TÜKENDİ’’ yazın. Evet, belki komik bir yöntem. Fakat müşteriye güvenilir bir site olduğunuzu hissettirecektir!

Para kazanmanın yolları ve girişimci iş fikirleri için bizi takip etmeye devam edin!

6 YORUMLAR

  1. Riskli ve sermaye gerektiren isler ve en onemlisi tedarik gerekiyor reklam butceniz cok iyi olsun ve farzedelim yuzlerce siparis aldiniz ama onlari musterilere zamaninda gonderemezseniz durum sknti bir suru musteri sikayeti tuketici haklari ugrasilir profeesional olmadikca ve yeterli imkanlar olusmadikca girilmeyecek bir sektor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here