Borsadan Para Kazanmak

borsadan para nasıl kazanılır? para kazanmanın yolları

Borsadan Para Kazanmak

Borsadan para kazanmak için müthiş yeteneklere ve uzman bir analiz yeteneğine ihtiyacınız yok. Borsadan para kazanmak, günümüzde büyük bir tabu halini almış durumda. Bu durumun en büyük nedeni ise çevremizde duyduğumuz ‘’borsadan evini arabasını kaybetti’’ ‘’borsada tüm servetini kaybetti’’ haberleri oluyor. Borsadan para kazanmak sanıldığı kadar zor değil. Sizde borsadan nasıl para kazanılır? Sorusunu soruyorsanız kendinize ilk olarak borsadan ne kadar kazanılır? Ne kadar kazanmak istiyorum sorularının cevabını vermelisiniz. Bununla beraber size bir yol haritası çizebilir ve borsadan para kazanmak için gerekli olan bir çok tüyoyu verebiliriz.

Bu konuda sizin için yaptığımız ‘’borsadan nasıl kazanılır?’’ araştırmasını birçok uzmanın ve analiz şirketinin yorumları ile derlediğimizi bildirmek isteriz. Sorularınız olursa sitemiz üzerinden yorum atarak bize bildirebilir ve cevap bulabilirsiniz.

Borsadan para kazanmak için araştırma yapıyorsanız size ilk tavsiyemiz bu araştırmalarınızı asla kısıtlı tutmamanız. Borsaya başlamak için yaptığınız tüm araştırmalar size bilgi ve tecrübe olarak dönecektir. İnsanların yaşadığı tecrübeleri doğru okumak ve anımsamanın size kazandıracağı tecrübeyi eminim tahmin bile edemezsiniz. Borsada ise tecrübe oldukça önemli. Borsada kıvrak hareket yeteneğine sahip ama tecrübesi zayıf birçok kişi önemli miktarlar kaybedebiliyor veya istedikleri kazançlara bir türlü ulaşamıyorlar.

Borsada başarının  altında ‘’okuyan ve yorumlayan’’ bir borsa oyuncusu olmanın önemini asla unutmayın. Bir noktada yapabileceğiniz bir hatayı daha önce yapmış bir kişinin ağzından okumak size o noktada bilinç yaratacaktır. Bütün bunlarla beraber sadece borsa oynamadan önce değil borsa oynarken sürekli araştırma yapmanız gerektiğini unutmayın. Borsada çok çok garanti hisselerle oynamadığınız sürece sürekli dinç ve harekette olmanız gerekir. Bu nedenle ek iş olarak borsa oynuyor ve riskli hisselerde geziyorsanız bunun size zararlı olacağını unutmayın. Borsadan para kazanmak için para kaybetmek zaman zaman gerekebiliyor. Bunu dengede tutmanız oldukça önemli.

Bütün bunlarla tavsiyelerimize geçmeden önce bütün bu tavsiyeleri sanal bir borsa uygulamasında denemeniz sizin için iyi bir tercih olacaktır. Burada neler yaptığınızı tam zamanlı borsa araçları ile görmeniz mümkün olacak ve bu süreçte hiçbir kaybınız olmayacaktır.

Borsada Nasıl Para Kazanılır?

Borsada para kazanmak için öncelikle borsanın temelini kavramanız gerekiyor. Yaptığınız işleri neden yaptığınızı bilmediğiniz sürece borsadan verim olmanız oldukça zor ve şansa dayalı olacaktır. ‘’Bu işlemi neden yapıyorum?’’ ‘’Borsada neler oluyor’’ ‘’Borsadan para kazanmak nedir?’’ gibi temel sorulara ve borsa kavramlarına tam olarak hakim olmanız gerekiyor.
Bir kavramın ne işlem yaptığını değil bu işlemi neden ve nasıl yaptığını bilmeniz gerekir. Aksi takdirde sadece işlem için kullanacağınız bu kavramlar size işin mantığını anlatmayacaktır.
Borsanın temeli düşük fiyattan alıp yüksek fiyattan satmaktır. Bu temelin nasıl gerçekleştiğini ve hangi etkenlerin bunlara neden olabileceği hakkında detaylı bilgi sahibi olun. ‘’Bir hisse neden düşer? Bir Hisse neden artar?’’ bunları tüm sebepleri ile birlikte bilin ve bir durumla eşleştirmeyi kesinlikle öğrenin.
Borsa takip etmeyi öğrenin. Borsa takip araçları hakkında iyi bir araştırma yapın ve sizin için en uygun borsa takip aletlerine karar verin. Bu uygulamalar ve aletler konusunda tek taraflı olmayın. Her zaman borsayı en az 2 farklı yerden takip edin. Bu sizin manipulasyona uğramanızı engeller.
Grafik analiz etmek kavramı borsadan para nasıl kazanılır? Sorusunu soranlara mutlaka geliyor. Borsadan para kazanmak için bunu öğrenmeniz gerekiyor ve sanıldığı kadar zor değil. Borsa grafiklerini kendinize yetecek kadar öğrenin. Bir grafiğe baktığınızda yorum yapacak seviyeye gelmeden asla borsa oynamayın. İşinizi şansa ve başkalarının yorumlarına bırakmanız sizi yarı yolda bıracaktır!

Borsa Nasıl Oynanır

Hisseler Neden Düşer ve Artar?

Borsada hisse senetlerinin ve diğer enstrümanlarının neden düştüğü hakkında bilgili olmanız gerekir. Borsada olan hisse düşüş ve artışlarının birçok sebebi olabilir. Bu sebepler yine kendi içlerinde onlarca sebebe ayrılabilir fakat bu işin bir temeli olduğunu asla unutmayın. Bir hissenin düşeceğini ve artacağını anlamak için grafiklerde ve yaşanan olaylarda bazı ipuçları olur. Bu ipuçlarını yakalayabilirseniz borsadan para kazanmak sizin için hiz zor olmayacaktır.

İlk olarak hisselerinin neden düşüp arttığını anlamak için hissesini aldığınız veya almayı düşündüğünüz değerin fiyatını orada tutan şeyin ne olduğunu anlamaya çalışın. Hangi ürünü satıyor? Ne kadara satıyor? Başarılı mı? Hacmi Artar Mı? gibi sorulara mutlaka cevap bulun. Bu sorular sizin için oldukça önemli olacak ve borsadan para kazanmak sürecinde sürekli cebinizde bulunması gerekecek. Bütün bunlar para kazanmanın yolları sürecinde size yardımcı olacak.

Bildiğiniz Alanlara Yatırım Yapın!

Borsada bildiğiniz alanlara yatıırm yapmanız her zaman akıllıca olacaktır. İş hayatınızda veya sosyal hayatınızda yakından tanıdığınız sektörlere borsa oynamak sizi 1-0 önde başlatır. Buraların hisselerinin düşüp veya artacağını tahmin etmek çok daha kolay olacaktır.

Uzun Vadeli Yatırım Yapın!

Hisselerde uzun vadeli yatırımlar yapmak size daha az hata yaptırır. Mümkün olduğunca uzun vadeli yatırımlar yaparak paranızın değerlenmesini bekleyin.

Takip İçin Kendinizi Geliştirin

Borsada para kazanma için takip yeteneklerinizi geliştirin. Birden fazla cihazla birden fazla hisseyi anlık olarak takip edin. Belirli periyotlarla kendinize grafikler oluşturun.

Herkesi Dinlemeyin!

Size hangi hisseye yatırım yapacağınızı söyleyen herkesi dinlemeyin. Bu kişinin yapacağınız işlemden bir çıkarı olabilir veya sizi kendi hatasına sürüklüyor olabilir. Siz kendi analizleriniz sonucu kararlar verin.

Sakin Olun!


Borsada para nasıl kazanılır?
Diyorsanız ilk olarak sakin olun. Kaybettiğiniz durumlarda düşünmeyi ve analizlerinizi yeniden yapmayı unutmayın.

Kenarda Paranız Olsun!

Borsadan para kazanmak için yola çıktığınızda borsa dışında hayatınızı idame ettirecek kadar yeterli para ayırdığınızdan emin olun.

Hedefler koyun!

Borsadan para kazanmak için hedefleriniz olsun. Bu hedefler sizin yolunuzu bulmanızı sağlayacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here