Blog Açarak Para Kazanma

blog yazarak para kazanılır mı? para kazanmanın yolları

Blog Açarak Para Kazanma

İnternet üzerinde bilgi paylaşım ağının artması ve bireylerin her türlü ihtiyaçları için interneti kullanması ile birlikte internet kaynakları da çoğalmış durumdadır. Bundan dolayı da zaman içerisinde kişisel bilgi ağlarının ve kişisel deneyimlerin paylaşıldığı blog sayısı da çoğalmıştır. Bu da elbette artık web dünyasına kayan bir reklam sektörünün gelişmesine sebep olmuştur. İşte blog açarak para kazanma olarak adlandırdığımız ve size ciddi anlamda yüksek oranda paralar kazandırabilecek olan bu meslek tam olarak bu noktadan çıkmıştır. Siz de insanlara yararlı olabileceğinizi düşündüğünüz konularda fikirlerinizi ve bilgilerinizi paylaşabilir, bunu düzenli olarak yaptığınız takdirde hit toplayaiblir, ve bir yandan hit toplarken bir yandan da sitenize reklam alabilirsiniz. Google Adsense üzerinden blog sitenize reklam kaydı oluşturarak Google’dan reklam almanız, Google’dan para kazanmanızı sağlayacaktır. Bundan dolayı da son derece kolay bir şekilde blog yazarı olarak para kazanabileceksiniz.

Blog açarak para kazanmanız için birkaç temel şeyi sürekli yerine getirmeniz gerekiyor. Kişisel bir sosyal medya hesabından farklı olarak blog hesabınızda hit çekecek konulara yer vermeli, blogunuzun Google’da üst sıralara çıkmasını sağlayacak SEO ayarlarını yapmalısınız.Bu şekilde blogunuza gelecek ziyaretçi sayılarını arttırabilir ve reklamlar aracılığı ile kazanacağınız para miktarını da yükseltebilirsiniz. Blog açarak para kazanmanın en güzel yanı, kesinlikle ekstra hiçbir şey yapmadan yalnızca insanlar sizin blog sitenizi takip ettiği için para kazanıyor olmanız. Yapmanız gereken tek şey bu siteye belli aralıklar ile içerik girmek olacaktır.Üstelik bu içerikleri kendiniz girmek zorunda da değildiniz. Blog sitenizi yönetecek ve içerik girişi yapacak bir editör ile çalışabilir, ve her ay yalnızca kazandığınız para ile rahatlıkla yaşayabilirsiniz.  İnternetten para kazanma yöntemleri arasında neredeyse en çok denenen ve en çok kullanılan yöntem olan blog açarak para kazanma yöntemi, sizin de mutlaka denemeniz gereken bir yöntem. Para kazanmanın yolları arasında her geçen gün web iş türleri artarken, blog açan kişi sayısı da artmaktadır. Siz de çok zaman kaybetmeden bir an önce bu işi yapmaya başlayabilirsiniz.

Blog Açarak Para Kazanmak İçin Yapılması Gerekenler

Blog açarak para kazanma sürecinde neler yapmalısınız? İnternetten bir blog açmak zor mudur? İnternetten bir blog açmak için ne kadar para harcamak gerekir? İnternetten herkes blog açabilir mi? Şimdi sizinle beraber bu soruların yanıtlarını inceleyeceğiz. İşte sırası ile yapmanız gerekenler:

  1. İnternet üzerinden kendinize bir alan adı satın alın. Alan adı satan pek çok internet sitesi vardır. Bu alan adlarının uzantıları .net, .com, .org gibi uzantılar olabilir. Son dönemde uzantılar daha da çeşitlenmiş durumdadır. Bu blog alan adınızın içeriğinizi yansıtmasına özen gösterin
  2. İnternet üzerinden bir hosting firması ile anlaşın ve aylık ya da yıllık hosting alın. Bu da internetteki site ayarlarınızı yapabileceğiniz ve internet sitenizin hizmetlerini ve temsilini sizin yerinize gerçekleştirecek olan firmanızdır.
  3. İnternet sitenize girin ve bedava ya da paralı temalar arasından sizin intnernet siteniz için en uygun temayı bulun. Ücretli bir tema alırsanız şunu bilmeniz önemli: Tema parası sadece bir kere verilir.
  4. İçeriklerinizi girmeye başlayın. Kısa süre içerisinde Google Adsense’e kayıt olarak reklam içeriği almaya başlayın.
  5. Evden para kazanma işte bu kadar kolay!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here