Amerika Birleşik Devleri’nde (ABD) Asgari Ücret Ne Kadar?

abd asgari ücretle yaşam

 Amerika Birleşik Devleri’nde (ABD) Asgari Ücret Ne Kadar?

 

Son yıllarda artan dolar endeksi akıllara yabancı ülkelerde asgari ücretlerle ilgili birçok soruyu getirdi. Bu ülkelerden en çok merak edilenlerden birisi ise Amerika Birleşik Devletleri oldu. Sizde ABD’de asgari ücret ne kadar? Sorusunu soranlardan biriyseniz sizler için hazırladığımız bu içerikte sorunuzun cevabını alabilirsiniz. Aynı zamanda ABD Asgari ücret, ABD’de yaşam fiyatları ve ABD’de asgari ücretle geçimin nasıl olduğu ile ilgili ayrıntılı bilgileri sizler için derledik. Sizde aklınıza takılan ekstra soruları bizlere yorum atarak belirtebilirsiniz. Sorularınıza en kısa süre içerisinde cevap verilecektir.

ABD Asgari Ücret Ne Kadar?

Amerika’da Asgari ücret saatlik olarak 7.25 dolar olarak hesaplanıyor. Türk lirası olarak hesaplandığında bu rakam dalgalı kur olduğu varsayıldığında 30 ile 40TL arasında bir rakamı ifade ediyor. Çalışma saatlerinin toplamında ABD’de en düşük ücret olarak ifade edilen asgari ücret 1160 dolar oluyor. Bu yine dalgalı kur ile 5500TL ile 6200TL arasında bir rakamı ifade ediyor.

ABD Asgari Ücreti Her Eyalette Aynı Mıdır?

ABD Asgari ücreti eyaletler arasında değişiklik gösterebiliyor. Bir eyalette saatlik 7$ civarında olan asgari ücret bir başka eyalette saatlik 11$ rakamlarına çıkabiliyor. Sizlere verdiğimiz 7.25 rakamı ise şu an ABD’de asgari seviye olarak en çok kullanılan rakamın karşılığı oluyor.

ABD’de Asgari Ücretle Yaşam Şartları Nasıl?

ABD’de asgari ücretle yaşam eyaletler arasında fark gösterebiliyor. Bazı eyaletler oldukça ucuz bir yaşam sunarken bazı eyaletlerde ise yaşam çok daha pahalı olabiliyor. Yaşamın daha pahalı olduğu eyaletlerde ise geçim nedeniyle asgari ücretle çalışan kişi sayısı çok fazla bulunmuyor. Genel ortalama olarak alınan yaşam şartları ABD’de şu şekilde ifade ediliyor;

ortalama/tek kişi/ay
kira, elektrik, su 400 dolar
netflix, kitap vb – 15 dolar
telefon, internet vb – 50 dolar
küçük harcamalar – 100 dolar
sosyal hayat – 150 dolar
benzin – 100 dolar
araba sigortası – 20 dolar
berber/kuaför – 20 dolar
mutfak masrafı – 200 dolar

ABD Asgari ücret yazımızı beğendiyseniz sizler için yakın zamanda hazırlanacak ülkelerin asgari ücretli kapsamlı çalışmasını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Sitemiz üzerinden sizlere fikir olarak sunulan yatırım bekleyen 8 iş fikiri > https://www.parakazanmaninyollari.net/yatirim-bekleyen-8-is-fikri/

para kazandıran ilginç iş fikirleri > https://www.parakazanmaninyollari.net/para-kazandiran-ilginc-is-fikirleri/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here