Amazonda Mağaza Açmak

Amazonda Mağaza Açmak

Dünyanın en büyük ticaret ağına sahip olan ve dünyanın en zengin insanı tarafından kurulmuş olan Amazon Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. Bu nedenle birçok kişi amazonda mağaza açmak ve amazonda satış yapmak konusunda araştırmalara başladı. İnternetten para kazanma yöntemleri arasında en yeni fikirlerden biri olan amazonda mağaza nasıl açılır? Konusunu sizler için en derin haliyle araştırdık.

Amazonda mağaza açmak ticaret uzmanları tarafından benzer bir sitede mağaza açmaktan 5 kat daha karlı olarak değerlendiriliyor. Bununla beraber amazon’un kendisi dünyanın en değerli ticaret ağı olarak biliniyor. Amazonda mal satmak sanıldığından çok daha kolay. Tek yapmanız gereken size verdiğimiz adımları sırayla takip etmek bir satıcı hesabı açmak.

Amazonda Satış Yapmak


Seller Acount Açın!

Amazon’da satış yapmak için normal üyelik kullanmanız mümkün değildir. Satış yapmak için seller acount açmanız gerekiyor. Bu hesabı açmak için amazon kayıt sayfasından ‘’mağaza aç(seller acount)’’ kısmına tıklayın. Sizden istenen tüm bilgileri burada eksiksiz olarak girin. Amazon bu verilerin hepsini teyit etmekte ve yanlış veri giren mağazaları reddetmektedir. Amazona 2 defadan fazla başvurmuşsanız ve iki başvurunuz da reddedilmişse tekrar başvurma şansınız yoktur. Bu nedenle para kazanmanın yolları arasında olan amazon mağaza açma seçeneğini mutlaka doğru değerlendirin.

Amazon Mağaza Satışları Nasıl Yapılıyor?

Amazon üzerinden mağaza açmak çok zor değil fakat gereklikleri yerine getirmediğiniz taktirde yasaklanma ihtimaliniz bulunuyor. Amazon’da satış için üye olduktan sonra yapabileceklerinizden bazıları şunlar;

1.) Ürünlerinizin listelemek ve ürünlerin hangi seviyelerde ilgi gördüğüne dair ayrıntılı raporlar görmek
2.) Yüze yakın mağaza modülünü ücretsiz olarak kullanma.
3.) Satış raporlarınız ayrıntılı olarak görme.
4.) Amazon’un size tanıdığı satış danışmanlarından daha fazla satış yapmak için sürekli destek alabilmek.

Bu ve çok daha fazlasını Türkiye’de yeni açılan amazon mağazasında gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken amazonda mağaza açmak.

Amazon Satış Planı Nasıl Oluşturulur?

Amazon’a mağaza açtıktan sonra sistem iki tane seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerden biri profosyonel paketleri diğeri ise bireysel pakettir. Profesyonel paketin fiyatı şuan Türkiye’de belirlenmemiş olsa bile 250TL civarında olmaktadır. Bireysel pakette ise bir ücret yoktur. İki pakette de satış başı komisyon vermeniz gerekiyor. Bireysel hesapta çok fazla tercih bulunmazken profesyonel hesap için kargo tercihleri ve özelleştirilmiş seçenekler sunuyor. İnternetten satış yapmak için amazon planları oldukça uygun.

Amazon Kargo Seçenekleri

Amazon kargo seçenekleri oldukça fazla olmasına rağmen profesyonel hesaplara özel seçenekler sunulmaktadır. Seçeneklerden bazıları şu şekildedir;

1.) FBA: Bu seçenekte ürününüzün satışı yapıldığı andan müşteriye teslim edilmesine kadar tüm süreçleri amazon yönetiyor. Bu nedenle vaktiniz sınırlıysa veya bu iş için ek bir maliyet oluşmasını istemiyorsanız oldukça mantıklı bir seçim.

2.) Merchant Fuilli: Bu paket FBA ile benzer fakat FBA yerine tüm süreci siz takip ediyorsunuz ve yine kargo parası ödemiyorsunuz.

3.) Amazon Direct: Ürünü direk olarak amazon sitesine satarsınız ve kargo gibi süreçlerle hiç uğraşmazsınız.

Amazon Komisyon Oranları

Amazon komisyon oranları oldukça düşük olmakla beraber kategorilere göre değişebilmektedir. Satış yapmadan önce amazon satış temsilcisi ile görüşüp komisyon oranları ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Oyun Oyna Para Kazan
Online Para Kazanma
Para Kazanmanın Yolları
İnternetten Para Kazanmanın Kesin Yolları
E ticaret Açarak Para Kazanma
Zekice İş Fikirleri
Anketle Para Kazanma

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here