Yeni Başlayanlar İçin Satış Ortaklığı Tavsiyeleri – 2

0
404
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
Yeni Başlayanlar İçin Satış Ortaklığı Tavsiyeleri - 2

Satış ortaklığına yeni başlayanlar için verdiğim tavsiyelere kaldığım yerden devam ediyorum. Bir önceki makalemi okumadıysanız buradan okumanızı öneririm. Çünkü yazılarım birbiri ile ilgili olup devam niteliğindedir.

Bir önceki makalemde paraya değil, başarıya odaklanacağınızı belirtmiş; ilk olarak kendinizi hazır hissetmeniz gerektiğinden bahsetmiştim. Araştırmak artık hep bizimle olacak. Araştırarak öğrenmenin hayatımızdaki inanılmaz etkisinden fırsat buldukça bahsedeceğim. Satış ortaklığı olsun başka bir iş olsun her zaman güncel bilgilere ihtiyacımız vardır.

En mükemmeli aramayın.

En iyisi olsun, en güzeli olsun diyerek hep araştırmaya devam ederiz. Yalnız araştırırken de en mükemmelini bulmaya çalışmak size uygulamaya geçiş sürecinde sıkıntı yaratır. Aşırı araştırmaktan bir türlü uygulamaya geçemezsiniz. Ama bir şekilde bu işin başlangıcını yapmak gerekir. Satış ortaklığı konusunda temel bilgileri öğrenmeniz yeterli olacaktır. Bu site de size temel bilgileri fazlasıyla sağlayacağı için her bir adımda para kazanmaya biraz daha yaklaşacağız. Bence en önemli tavsiye sanırım bu diyebilirim.

Fazla bilgi aklınızı karıştırır.

Evet, bilgiye ihtiyacımız var onda hemfikiriz. Ama beynimize aşırı bilgi yüklenmesi, konsantrasyon bozukluğuna neden olarak verimin düşmesine yol açar. Bu da en değerli olan şeyi, yani zamanı öldürür. “Azı karar çoğu zarar” deyimi tam buna uymaktadır. Daha sonra öğreneceğiniz bilgileri şimdiden öğrenmeye çalışmak yersizdir. Bir adımı bitirdikçe sonraki adım için zaten araştırma yapacaksınız. Yani herşeyi zamana bırakın. Ufak bir örnek vereyim: 4 sene boyunca alacağınız üniversite eğitimini, 1 senede almaya çalıştığınızı düşünün. Okula gitmek istemezsiniz öyle değil mi? Satış ortaklığına da bu şekilde giriş yaparsanız, bir türlü başlayamaz ardından pes edersiniz. Böyle bir şeyi asla yapmayın. 2. önemli tavsiyemdir.

Kendinizi sürekli geliştirin.

Geçen yazılarımda da bahsettiğim gibi satış ortaklığı, dünyada en hızlı büyüyen ve kendini geliştiren bir sistemdir. Yeniliklerden haberiniz olursa daha farklı stratejilere yönelerek daha fazla kazanabilirsiniz. Öyle her gün değil, 10 günde bir kontrol etseniz faydasını göreceksiniz. Bu sektörü öyle bir yakından takip etmeye başlayacaksınız ki,  istemeseniz de her şeyden haberiniz olacak. Her çıkan yeniliği ufak da olsa denemelisiniz. Unutmayın, araştırmaya ayıracağınız zaman 3 ise, uygulamaya ayıracağınız zaman 5 olmalıdır.

Öğrenmek için okumalısınız.

“Okumakla pek aram yok, hemen sıkılıyorum” diyorsanız, sanırım bu okuma işini bir daha düşüneceksiniz. En azından günde yarım saatinizi okumaya ayırın. Sosyal hayatınızda da çok faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Satış ortaklığını normal bir iş gibi görün.

Bunu hep söyledim, bir daha söylemek istiyorum: Satış ortaklığı normal bir iş gibidir. Ne kadar üzerinde durursanız size o kadar çok kazandırır. Sisteminizi kurduktan sonra çalışacağınız zaman dilimlerinde azalma olması gayet normaldir. Bu, satış ortaklığı sisteminin çok güzel bir özelliğidir.

Kendinize hedefler koyun.

Ve bu hedefleri gerçekleştirmeye çalışın. Bir çalışma programı yapın. “Şu gün bunu yapacağım, bu gün şunu yapacağım” gibi. İnanın çok faydasını göreceksiniz. İnternet ortamında inanılmaz bir rekabetin içinde olacağınızdan, zorunlu olmadıkça yapacağınız işleri ertelemeyin.

Verimli çalışmak için..

Normal bir iş gibi çalışacağınız için çalışma masanızın düzeni, çalıştığınız saatler, planlı-programlı çalışmak veriminizi artıracağından işinize daha fazla sarılacaksınız. O kadar zevk alacaksınız ki sabah bir an evvel bilgisayarı açmak için can atacaksınız.

Çok yakın bir arkadaşla başlamak..

Satış ortaklığında, öğrenme ve uygulama dönemlerinde içinizde muazzam bir istek ve azim olacak. Hatta bu işe bir arkadaşınızla başlamanız birbirinize destek açısından çok önemli bir anahtardır. Takıldığınız konularda bilgi alışverişi yapıp, arkadaşınıza yardımcı olduğunuz anda, özgüveniniz daha da artacağından, bu işte pes etmek aklınızın ucundan bile geçmeyecek. Çünkü bir şeyi birisine öğretmek ve kişinin, öğrettiğiniz şeyi uygulaması kadar keyif verici bir şey yoktur.

Her duyduğunuza inanmayın.

Aslında bu konu için detaylı bir makalem var ama şimdiden söyleyeyim. Her duyduğunuza inanmayın. Evet, satış ortaklığı konusunda karşınıza o kadar çok kötü yorum çıkacak ki, bunlara katiyen kulak asmayın. Tam kendimi bu işe verdim derken odaklanma sorunu yaşarsınız ve en başa dönersiniz.

Bu sektörde para kazanmaya başladığınız anda hep bu işi yapmak isteyeceksiniz. Kendinizi bu işten alıkoyamayacaksınız ve içinizdeki o kazanma arzusu sizi bambaşka biri yapacak. Yeni başlayanlar için satış ortaklığı konusundaki tavsiyelerimi elimden geldiğince açıklamaya çalıştım. Biraz uzun bir makele oldu ama keyifle okuduğunuzu düşünüyorum.

Bir sonraki makalemde Satış Ortaklığında Bu Hataları Yapmayın ! konusuna değineceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here