Yeni Başlayanlar İçin CPA Marketing Tavsiyeleri

0
259
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
Yeni Başlayanlar İçin CPA Marketing Tavsiyeleri

CPA Marketing sistemine yeni başlayanlar için, birkaç tavsiye vermek istiyorum. Bu sistemde yeni iseniz, çoğu aceminin karşılaştığı tuzaklardan kaçmanızı sağlayacak birkaç ipucu, iyi bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Öncü CPA ağlarına kayıt olmaya çalışın.

Öncelikle ve en önemlisi saygın bir CPA ağına kabul edilmek. Hatırlarsanız satış ortaklığında Affiliate Network olarak geçen terim, CPA Marketing’de CPA Network olarak geçmektedir. Her zaman olduğu gibi ilk kurulan ve kaliteli büyük ağlara kayıt olmaya çalışın. Çünkü zorlu reklam kampanya çabalarınızın zamanında ödeneceğinden emin olmak istersiniz. Ağların hepsine birden katılmak zorunda değilsiniz. Kampanyalarınızı başlatmak için, birlikte çalışabileceğiniz yeterli miktarda teklif sunan, Türkiye’de pek fazla ağ olmadığı için bir tane ağ bile işinizi görecektir. Türkiye’deki CPA ağlarını, bir sonraki makalemde ayrıntılı olarak yer vereceğim.

Biri olmazsa diğeri olur.

Başvurduğunuz bir CPA ağına kabul edilmediğiniz takdirde cesaretinizi kırmayın. Bazı ağlar sadece belirli dönemlerde kayıt kabul ediyor olabilir. Pes etmeyin ve diğer ağlara başvurmayı deneyin. Elbet bir ağ sizi kabul edecektir. Kabul edildiğinizde tanıtmayı planladığınız teklifleri inceleyebilirsiniz.

Yöneticiniz ile iyi arkadaş olun.

Bir önceki yazımda CPA yöneticilerinden bahsetmiştim. Bu yöneticiler her konuda, doğru anlamda, size yardımcı olabilecekleri için; size tavsiyem onlarla iyi arkadaş olun. Birçok gizli tüyoyu onlar sayesinde elde edebilir, daha çok para kazanabilirsiniz.

Başlangıç olarak az kampanya yayınlayın.

İlk olarak bir veya iki kampanyaya sadık kalmaya çalışın. Bunları, kanıtlanmış kazançlara dönüşene kadar veya odaklanana kadar öğrenmeye çalışın. Bu kampanyalarınızı takip etmeniz açısından da önemlidir. Aynı anda 7-8 tane kampanya başlatırsanız veriminiz düşecek ve başarısız olacaksınız. İşe yaramayan kampanyaları çıkartın ve para kazandıran kampanyalar üzerinde çalışmalarınızı artırın. Portföyünüze kademeli olarak daha fazla kazanan kampanya eklemeye devam edin. Sabır bir erdemdir. Çok uğraş verdiğiniz, tüm çabalara değer diyeceğiniz, güzel ve istikrarlı gelirler çok yakında sizinle olacak.

CPA Marketing, satış ortaklığından daha zevklidir.

Evet, CPA Marketing satış ortaklığı sistemine göre daha komplike bir sistemdir, fakat çok zevklidir. Bu sistemle satış ortaklığından bile daha fazla para kazanabileceğinizi unutmayın. Kuralları gayet açık ve basit olan CPA Marketing, zamanla zevkle yapacağınız bir işe dönüşecek. Tek hedefiniz, sitenize gelen odaklı ziyaretçi ve takipçilerinizi, istedikleri ürün veya hizmete yönlendirmek.

Empati yapın.

Site sahipleri, kendilerine her zaman şunu söylemelidir: “Ben ziyaretçi olsam, kesinlikle şunu da görmek isterdim.” Kendinizi ziyaretçi veya takipçi yerine koymazsanız yaratıcı düşünemezsiniz. Çevrenizdeki kişilerin isteklerini, maille gelen soruları ve önerileri değerlendirerek, daha kaliteli bir paylaşım ortamı oluşturabilirsiniz.

Takipçilerinize de soru sormayı ihmal etmeyin. “Bunun haricinde neleri görmek isterdiniz? Hoşunuza giden şeyi bulamadınız mı? Lütfen ne görmek istediğinizi bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz.” gibi ifadelerle, fikir zenginliği yapabilirsiniz. Unutmayın, akıl akıldan üstündür. Herkesin bir konu hakkındaki düşünceleri kesinlikle farklıdır. Bunu çok iyi kullanın ve başarınızı artırın.

Yeni başlayanlar için CPA Marketing tavsiyelerim şimdilik bu kadar. Bir sonraki makalemde Türkiye’deki CPA Networkleri (Ağları) Nelerdir? konusuna değineceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here