Satış Ortaklığında Bu Hataları Yapmayın !

0
390
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
Satış Ortaklığında Bu Hataları Yapmayın !

Satış ortaklığında başarısız olmanıza neden olacak hatalar konusunda konuşmak istiyorum. “Satış ortaklığında neden başarılı değilim? Ne yapıyorum da başaramıyorum?” Evet, bazen ne yapıyorum değil de neyi yapmıyorum sorusunu kendimize sormalıyız. Bugün hem satış ortaklığında hem de normal hayatımızda bizi başarısızlığa sürükleyen hataları ele alacağım.

Önceki makalelerimde satış ortaklığı sisteminde başarılı olmak için neler yapmalıyız ondan bahsetmiş, az da olsa yapmamanız gereken birkaç hataya değinmiştim. Fakat insanların cevap aramaya çalıştığı diğer bir unsur, yapılması muhtemel hataların ne olduğudur.

Her şeyi biliyorum.

Sanırım bizden başka, dünya üzerinde her şeyi bilen başka bir toplum yoktur. Konuşulan her konudan muhakkak bir bilgimiz vardır. Satış ortaklığı sisteminde bile. “Bilmiyorum” kelimesini galiba hayatımızdan çıkardık. Bilmediğiniz bir konu hakkında lütfen bilgiçlik yapıp kendinizi rezil etmeyin. Arkadaş çevrenizde kesin böyle kişiler vardır. Kimse her şeyi bilmek zorunda değil. Size tavsiyem bilmediğinizi kabul edin ve o konuyu öğrenmeye çalışın. Herkesin bildiği sözü söylemeden geçmek olmaz: Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır.

Bu iş çok kolay.

Öncelikle “Bilmiyorum” kelimesi yerine “Kolay” kelimesini hayatınızdan çıkarmanızı öneriyorum. Satış ortaklığı sistemi kurallardan oluşur ve bu kurallar gayet açıktır. Anlaşılır ve mantığının basit olması kolay bir iş olduğu anlamına gelmez. Bu kurallar ciddiyetle yapılmalıdır. Buna rağmen internetten kazanılan paranın, hala kolay para olduğunu düşünüyorsanız, satış ortaklığında başarılı olma ihtimaliniz %0 dır.

Daha zamanım var.

Normal hayattaki işinizde nasıl başarılı olacağım diyerek çalışıyorsanız, satış ortaklığı sektöründe de bu şekilde çalışmalısınız. Bu işe ilk girdiğinizde, çok büyük paralar hayal etmeyin. Hatırlayın, üniversiteden mezun olduktan sonra ilk işinize ne kadar maaş alarak başladınız? Benim ilk aldığım maaş 650 TL idi. Zaman içinde tecrübem arttıkça maaşım da arttı. Sizin de bu şekilde olacak. İlk defa çalışma hayatına giren insanların çoğu, kazanacağı parayı düşünür. İşverenler tarafından önerilen paraları beğenmeyip zamanını öldüren kişi sayısı oldukça fazladır. Bu insanlar hep beklerler. Peki sonuç? Beklemeye devam ettiğiniz sürece arkanızdan gelen kişiler sizi geçecek ve olduğunuz yerden bir adım dahi ileriye gidemeyeceksiniz. Aklınızdaki projeyi daha sonra başkalarında gördüğünüz anda “Ah, ben bunu düşünmüştüm” dememek için harekete geçmelisiniz.

Hazırı çok severim.

“Armut piş, ağzıma düş.” Hazırı sevenler bu deyimi çok sever. Aslında en büyük başarısızlık sebebidir. Bırakın interneti, hayatınızın hiçbir evresinde başarılı olamazsınız. Her gün “İnternetten para kazanmak istiyorum, yardımcı olun” gibi onlarca mail alıyorum. Hepsine de verdiğim cevaplar aynı: “Yazdıklarımı takip edin, okuyun ve uygulamaya başlayın.” Bu sefer, “Benim o kadar vaktim yok, hemen kazanmak istiyorum” şeklinde cevaplar geliyor. Hayatın hiçbir evresinde; anında, hemen para kazanmak diye bir şey yoktur. Sabırlı değilseniz, satış ortaklığında da başarılı olma ihtimaliniz çok düşüktür.

Sabit fikirliyim.

Bizler, yani internetten para kazananlar için “oturduğu yerden para kazanıyor, yattığı yerden paraları sayıyor” gibi ifadeleri çok duymuşsunuzdur. Bir kişi akşama kadar bilgisayarın karşısında otursun, sadece oturarak ne elde edebilir? Oturarak veya yatarak para kazanmak diye bir şey yoktur. Varsa söyleyin, ben de o sisteme geçeyim. Birkaç paragraf üstte de belirttiğim gibi, bilgimiz olmadığı konularda yorum yapmayı çok seviyoruz. İşin içine girdiğimiz anda da “aman, bu işle kim uğraşacak” deyip kötülemeye başlıyoruz.

Normal hayatta ve satış ortaklığında başarısız olmanızı sağlayan bu hataları, telafi ettiğinizde çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Başarı veya başarısızlık tamamen sizin elinizdedir.

Bir sonraki makalemde Satış Ortaklığı Ağı Nedir? konusuna değineceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here