Satış Ortaklığı Sistemine Yeni Başlayanlara 6 İnanılmaz İpucu

0
271
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
Satış Ortaklığı Sistemine Yeni Başlayanlara 6 İnanılmaz İpucu

Satış ortaklığı sistemi doğru yapılırsa, çevrimiçi pasif gelir elde etmenin en iyi yoludur. Bu yazımda satış ortaklığı sistemine özellikle yeni başlayanlara 6 inanılmaz ipucu vermek istiyorum.

Bu işe girişen kişilerden çok azı satış ortaklığında başarılı oluyor. Çoğu kişi, tüm çabalarına rağmen tek bir satış bile yapamıyor. Peki, neden? Başarısız olan satış ortakları, tanıttığı ürünler hakkında farkındalık yaratmak yerine, daha fazla tıklama üretmeye odaklanıyorlar da o yüzden.

Satış ortaklığı nedir?

En basit anlatımıyla satış ortaklığı, başkalarının ürünlerini başarı ile satarak para kazanmak anlamına gelir. Çoğu komisyon yüzdesi %5 ila %75 aralığında olabilir. Ve satış ortaklığı geliriniz tamamen teşvik ettiğiniz ürünlere bağlıdır.

Satış ortaklığı, çevrimiçi para kazanmak için neden en iyi modeldir?

Satış ortaklığından iyi bir gelir elde etmek için bütün gün sıkı bir şekilde çalışmanız gerekmez. Başlangıçta (becerileri öğrenmek, plan oluşturmak ve okuyucularla yakın ilişki kurmak) çok çalışmanız gerekir. İşler rayına oturduğunda, göstermiş olduğunuz bu çabaların karşılığını neredeyse her gün almaya başlarsınız.

1) Satış ortaklığı programlarınızı akıllıca seçin:

Satış ortaklığı sisteminde kaçınılmaz en önemli adımdır. Tanıtımını yapacağınız ürünleri seçmek, satış ortaklığı yolculuğunun yarısını oluşturur, yani çok önemlidir. Tanıtımı yapılacak doğru ürün seçilmesine yönelik birkaç ipucu daha vermek istiyorum.

♦ Yaygın olarak kullanılan ürünleri seçin. Rekabetin olduğu yerde başarı da vardır. (Sağduyunuzu kullanın.)

♦ Kitlenize aşırı derecede bağlı olan ürünleri tanıtın. (Vücut geliştirme ile ilgili blogda dizüstü bilgisayar satamazsınız.)

♦ İlgilendiğiniz 5 satış ortaklığı program listesini oluşturun. (Programları birbiri ardına tanıtmaya başlayın, hepsini aynı anda değil!)

2) Duyarlı bir e-posta listesi oluşturmaya odaklanın:

Bu ipucu da inanın çok önemli. E-posta listesi satış ortaklığına yeni başlayanlar için oksijen gibidir. Duyarlı bir e-posta listesi oluşturmaya odaklandıysanız, okuyucularınızla olan uyumu geliştirmiş olacaksınız. Uzun vadede bu e-posta listenizi kullanarak programlarınızdan pasif gelir elde edebilirsiniz. Buradaki ipucu, abonelerinizi ürünlerinizden haberdar etmektir. Onlara değerli bulduğunuz ürünler hakkında gerçek yorumlar gönderin. “Bunu alacaksın” diye asla ısrar etmeyin. Yorumlarınızı anlamaları ve araştırmaları için onlara izin verin. E-posta abonelerinizi artırmak için ücretsiz ürün veya hizmetleri kullanabilirsiniz.

3) Orijinal ürün incelemesi yazma, satışlarınızı artırabilir:

Satış ortaklığı yolculuğuna başlamak istiyorsanız, kesinlikle orijinal olan ürün incelemelerini yapmanızı öneririm. Kandırmaca yapmayın, kullandıklarında nasıl fayda göreceklerini gösterin. Bahsettiğiniz ürünlerin eksilerini de paylaşırsanız, anında güven kazanırsınız. Bu dolaylı olarak okuyucularınızı önemsediğinizi, daha fazla satış yapma uğruna yorum yapmadığınızı gösterir.

4) Kullanmadığınız ürünleri asla tanıtmayın:

Komisyonu yüksek olan, ucuz, kalitesiz bir ürünü asla okuyucularınıza tanıtmayın. Çoğu yeni blog yazarı, faydasız olan ürünleri teşvik eder ve potansiyel müşterileri kaybeder. Satış ortaklığı yolculuğunuzda asla ama asla bu hatayı yapmayın. Unutmayın güven, satış ortaklığı sisteminde daha fazla satış yapmanın en önemli anahtarıdır. Çoğu web sitelerinde kesinlikle dikkat etmişsinizdir. Aklına esen her ürünü tanıtmaya çalışırlar. “Ne kadar ürün o kadar para” mantığını devam ettirdikleri sürece bu kişiler için kesinlikle başarı kapısı kapanacaktır. Unutmayın satış yapmak istiyorsanız, eksiklik hissettirmek zorundasınız. Okuyucu, ürünü veya hizmeti kullanmadığında nelerden yoksun olduğunu görmesi gerekmektedir.

5) Özendirici yani teşvik edici olabilirsiniz:

Bedavaya yatkın bir potansiyel müşteri için tercih edilebilir bir yöntemdir. Ama kalkıp da müşterinin bir süre sonra kolayca bulabileceği bir bonusu, hiçbir yerde bulamayacağı bir bonus olarak sunarsanız, o zaman size duyduğu güveni bir anda ortadan kaldırırsınız. Bazı insanlara bedavadan bir şeyler verirseniz sizden ürün satın alırlar. Ama insanların çoğu bunu zorlama olarak algılayabilir bu da aklınızın bir köşesinde bulunsun. Okuyucularımı teşvik etmek istiyorum diyorsanız, benzersiz yollar düşünmeye çalışın. İşte size birkaç fikir:

♦ Başarılı bir satış sonrasında onlara biraz komisyon verin. Evet, yanlış duymadınız. Hep siz komisyon alacak değilsiniz. 🙂 Her satıştan %50 komisyon aldığınız bir ürün tanıttığınızı varsayalım. Okuyucularınıza sizden aldıkları zaman %10 komisyon teklif edin. Bu satışlarınızı artırabilir. Şimdiye kadar bunu yapan birisini görmedim. 🙂 Unutmayın bir şey indirimli ise daha dikkat çekicidir. 20 liralık bir indirim mi istersiniz yoksa değerini ve içeriğinin ne olduğunu bilmediğiniz bir ürün mü istersiniz? Seçim sizin.

♦ Okuyucularınıza sizden satın almaları durumunda kaliteli ve bilinen bir ürün sunun. Bu aslında ürün sahiplerinin yaptığı bir satış ortaklığı taktiğidir. Ürün sahibisiniz ve 2 ürününüz var. Tanıtımını yaptığınız ikinci ürünü satın alan kişilere 1. ürünü indirimli veya ücretsiz sunabilirsiniz. Satışlarınızı inanılmaz artıracaktır.

♦ Diğer bir yol da tanıttığınız ürün hakkında ücretsiz e-posta desteği sunabilirsiniz. (Web Hosting hizmetlerini tanıttığınızda bu e-posta desteği satışlarınızı artırabilir)

6) Saldırgan olmayın:

Eğer saldırgan bir yapınız varsa insanlar tanıttığınız ürünleri satın almazlar. Asla ürünlerinizi zorla satmayın, insanlar anında sizden ve sitenizden uzaklaşır. Ziyaretçilerinizi ürünleriniz hakkında eğitmeniz ve dürüst fikirler vermeniz gerekir. Daha fazla satış yapmak için satış elemanı olmak zorunda değilsiniz. Aslında satış ortaklığından para kazanabilmeniz için sabrınıza ihtiyacınız var. Bu sistem zaman ve sabır gerektirir. Başarılı bir satış ortaklığı yapan kişilere bir göz atın, uzun süre iş başındalar ve sürekli çevrimiçi olarak ürünlerini tanıtıyorlar. Daha fazla pasif gelir elde etmek için tek yöntem budur. Tekrarlamak olduğunuz şey çevrimiçi oranınızı artırmaktır.

Biraz uzun bir makale oldu. Toparlayacak olursam; satış ortaklığı, hızlı zengin olacağınız bir yöntem değildir. Ürünlerinizi başkalarına tanıtmak için sabır ve tutku gerektirir. Daha fazla satış yapmak için okuyucularınız ile sürekli iletişim halinde olmanız gerekiyor.

Umarım yukarıdaki püf noktaları, satış ortaklığı sistemine yeni başlayanlara güzel ipuçları olmuştur diye düşünüyorum. Daha fazla ipucu biliyorum diyorsanız, lütfen görüşlerinizi aşağıda paylaşın. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

Bir sonraki, Satış Ortaklığı Sitemi İle Pasif Gelir Elde Edin adlı makalemi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here