Satış Ortaklığı Sistemi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

0
318
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
Satış Ortaklığı Sistemi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bugün, satış ortaklığı sistemi hakkında sıkça sorulan sorular üzerine konuşmak istiyorum. Öncelikle bu noktada satış ortaklığı nedir ve nasıl çalışır gibi konularda temel bir bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Satış ortaklığı konusunda veya kafanıza takılan herhangi bir konuda sorunuz varsa, bana her zaman aşağıdaki yorum kısmından veya iletişim sayfasından sorabilirsiniz.

Şimdi gelin, satış ortaklığı (affiliate marketing) sistemi hakkında sıkça sorulan soruları (SSS) yanıtlayalım:

1) Satış ortaklığı sistemi yasal mıdır?

Satış ortaklığı sistemi kesinlikle devlet kontrolünde, vergileri ödenerek yapılan %100 yasal bir iştir. Satış ortaklığı siteleri devlet tarafından onaylı ve sürekli denetlenen, belirli izinler doğrultusunda çalışan şirketlerdir. Aynı durum yurtdışında da geçerlidir.

 

2) Herhangi bir ürüne ait satış ortaklığı programlarını nasıl bulabilirim?

Tabi ki tüm şirketler bir ortaklık programı sunmuyor. Ancak satış ortaklığı programlarını sunan şirketlerin sitelerinden rahatlıkla programlar bulabilirsiniz. Ayrıca arama yaparken şirketlerin SSS sayfasından da yararlanabilirsiniz.

Bu bilgiyi bulmanın başka bir yolu, basit bir google araması yapmaktır. Örneğin; (ürün adı) + ortaklık programı şeklinde google’da arama yaparak birçok sonuç elde edebilirsiniz. Ortaklık programı yerine “affiliate program” da yazabilirsiniz. Örnek verecek olursam, “köpek maması ortaklık programı” şeklinde arama yaptığınızda birçok sonuç olduğunu göreceksiniz.

 

3) Satış ortaklığı programlarını tanıtmak için website sahibi olmak önemli midir?

Bu işi yapanların tamamına yakını bir web sitesi sahibidir. Dolayısıyla satış ortaklığı sisteminde web sitesi sahibi olmak önemlidir. “Website/blogla uğraşamam” diye düşünüyorsanız satış ortaklığı kazanç hayallerinizi pek yüksek tutmayın derim.

 

4) Satış ortaklığı programlarına katılma maliyeti ne kadardır?

Kayıt olduğunuz satış ortaklığı sitelerinde bulunan programlara katılmak için herhangi bir ücret alınmaz. Yalnızca Xticaret satış ortaklığı ağına kayıt olmak ücretlidir.

 

5) Bir satış ortağı olmak için hangi niteliklere ihtiyacım var?

İyi bir metin yazarlığı ve pazarlama becerilerine sahip olmak ek bir avantaj oluşturmakla birlikte, iyi bir satış ortağı olmak için tam anlamıyla nitelik gerekmiyor. Satış ortaklığı sisteminde, sabır ve çalışma azmi her şeyden önce gelmektedir.

 

6) Satış ortaklığından ne kadar para kazanabilirim?

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi satış ortaklığı sisteminden kazanabileceğiniz paranın sınırı yoktur. Her şey tanıtımını yaptığınız programa ve ne kadar dönüşüm gerçekleştirdiğinize bağlıdır.

 

Satış ortaklığı sistemi hakkında kafanıza takılan başka sorular varsa yorum kısmına çekinmeden yazabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

Bir sonraki, Anket Doldurarak Sözde Para Kazandıran Siteler adlı makalemi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here