Satış Ortaklığı Kazanç Sistemleriyle Para Kazanmak

0
378
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
Satış Ortaklığı Kazanç Sistemleriyle Para Kazanmak

Bugün satış ortaklığı sistemini oluşturan çeşitli kazanç sistemleriyle para kazanmak konusuna değinmek istiyorum.

CPA, CPC, PPC, PPS, CPS, PPA. İnternette satış ortaklığı sistemini araştırdığınızda kesin bu kısaltmalar dikkatinizi çekmiştir. Bu kısaltmaların hepsi aslında tek bir noktada yani CPA Marketing teriminde buluşuyor. CPA Marketing, satış ortaklığının bir kolu olup profesyonel bir şekilde yapılması gereken ileri düzey bir sistemdir. Yani ilk önce satış ortaklığında bayağı bir pişmeniz gerekiyor.

Açılımı Cost Per Action/Acquisition veya diğer adıyla Pay Per Action olan sistem, Türkçeye Hareket Başı Ödeme/Kazanç olarak çevrilebilir. CPA Marketing ile daha geniş bilgileri sonraki makalelerimde yer vereceğim. Şimdi gelin her bir kısaltma ne demek şimdilik özetleyelim.

CPC – PPC: (Cost Per Click – Pay Per Click)

Tıklama Başına Ödeme/Kazanç sistemini ifade eder. Siteye gelen ziyaretçiyi, satıştan bağımsız olarak ilgi duyduğu ürüne/alana yönlendirmektir. Belirli bir tık hedefine ulaşıldığında veya her tıklama başına elde edilen kazanç türleri de mevcuttur. Reklam veren şirketler, IP ve Mac adreslerinden sahte tıklamaya karşı sıkı bir şekilde kontrol ederler. Bu sistemde insanların bir ürün satın alması veya üye olması gerekmez. Uzun vadede güzel gelirler sağlanabilir. “Damlaya damlaya göl olur” sözü tam buna uymaktadır.

PPS – CPS: (Pay Per Sale – Cost Per Sale)

Satış Başına Ödeme/Kazanç sistemini ifade eder. Siteye gelen ziyaretçinin; tanıtılan ürünü, ürün satış sitesinden satın alması durumudur. Satış ortağı, ürün sahibinin belirlediği oranda komisyon kazanır. Satış ortaklığı ağı tarafından da bu komisyon satış ortağına ödenir. Satış ortaklığında en yüksek kazanç buradan sağlanır. Temel olarak bu şekilde belirtebileceğim kazanç sistemlerine sonraki yazılarımda daha ayrıntılı bilgiler vereceğimden şüpheniz olmasın.

Bir sonraki makalemde CPA Marketing Nedir? konusuna değineceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here