Para Kazanmak İçin Harekete Geçtiniz Mi?

0
575
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
Para Kazanmak İçin Harekete Geçtiniz Mi?

İnternetten para kazanmak için harekete geçtiniz mi? Para kazanmak. Evet, bu iki kelime hayatımız boyunca hep bizimle oldu ve olmaya devam edecek. Hayatımıza devam edebilmek için para kazanmaya ihtiyacımız vardır. Bu makalede sadece para kazanmak için değil, hayatta da başarılı olmamız için harekete geçmenin öneminden bahsedeceğim.

Para kazanmak istiyorum!

Herkes istiyor, ama istemekle para kazanılıyor mu? Para kazanmak için harekete geçenlerden misiniz yoksa sadece isteyenlerden mi? İstiyorum demekle yetinmeyip harekete geçmeliyiz. Akıllarda hep şöyle sorular oluşur: “Nasıl kazanacağım, nerden başlamam gerektiğini bilmiyorum?” Öncelikle internetten para kazanma işinin gerçek olduğuna inanmalısınız. Elle tutulur, gözle görülür bir şey olmadığı için internetten hep uzak durulmuştur. Durmaya da devam edenlerin sayısı oldukça fazladır. Bir şeyleri başarmayı istemek yola ilk adımı atmak demektir. En azından içinizden gelen bir isteme dürtüsü sayesinde başarıya giden bu yol sizin için daha kolaylaşacaktır.

Bu sizin ne kadar güçlü ve kararlı olduğunuzu gösterir.

Ama içinizdeki bu azim zamanla azalmamalı, düştükçe kalkmalı; başaramadıkça daha fazla istemelisiniz. Yani hırslı olmalısınız. Bir hevesle internetten para kazanmak için birkaç taktik deneyip, 5-6 gün yani çok kısa bir sürede “olmuyor, yapamayacağım galiba, hem zaten internetten kim para kazanmış ki ben kazanayım” gibi cümlelerle moralinizi bozmayın. Bu kendinizi yıpratmaktan başka bir şey değildir. Bir iş görüşmesine gittiniz, “biz sizi arayacağız” dediler (genelde hep öyle derler) ve aramadılar. Peki, siz ne yaptınız? İş aramaktan vaz mı geçtiniz? Hayatınızın geri kalanını nasıl geçirmeyi düşünüyorsunuz?

Yaptığınız şeyi ben size söyleyeyim:

İş aramaya devam ettiniz ve bir işe girene kadar da o iş görüşmelerine gittiniz. O iş görüşmelerinde başarılı olmak için belki kitaplar okudunuz, kariyer eğitimlerine katıldınız, motivasyon seminerlerinden çıkıp diğerine girdiniz. Yani kendinizi eğitmek için paralar harcadınız. Neden internetten para kazanmak için hemen pes ettiğinizi kendinize sordunuz mu? Çünkü sanal, birkaç paragraf üstte de belirttiğim gibi elle tutamıyorsunuz interneti. Benim en çok kızdığım şey nedir biliyor musunuz? Bir şeyi başaramayınca, o işi kimsenin başaramayacağını iddia eden kişiler. Yani “ben internetten para kazanamıyorsam kimse para kazanamaz” deyip orada burada olumsuz yorum yapan, işi gücü bırakıp; forumlarda, internet sitelerinde, sosyal medyada “duyduk duymadık demeyin…” diye bağıra bağıra anlatan kişilikler. Size soruyorum: Bu, “Hukuk fakültesini bitiremeyen bir kişinin kimse avukat olamaz” demesiyle aynı değil midir? Olumsuz bir şey aklınızın alamayacağı bir hızda internette yayılır ve aklımızın bir köşesine kazınır, kolay kolay da atılmaz.

İnternetten para kazanmak için birçok yol vardır. Önemli olan hangi yolu kullanarak başarılı olacağınızdır. Peki, ne kadar insan bu isteğinin peşinden koşuyor? Mesela siz bu makaleyi okurken onlarca kişi para kazanmak için harekete geçti bile. İnternetten para kazanmak istiyorsanız öncelikle bu olumsuz ve yanlış düşünceleri kafanızdan silmeniz gerekiyor. Harekete geçin ve kazanmaya başlayın.

Bir sonraki makalemde İnternetten Para Kazanmaya Nasıl Başlarım?  konusuna değineceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here