İnternetten Para Kazanmaya Nasıl Başlarım?

0
474
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
İnternetten Para Kazanmaya Nasıl Başlarım?

Kafamızdan bir türlü düşmeyen “internetten para kazanmaya nasıl başlarım?” sorusunu konu alarak bilgilendirme makalelerime devam etmek istiyorum. Bir işe girdik, nasıl yapmamız gerektiğini zamanla öğreniriz öyle değil mi? İşte bu makalemde internetten para kazanmak isteyen kişilerin devamlı kendilerine sorduğu “bu işte başlangıç nasıl yapılır, neleri yapıp, neleri yapmamalıyız” gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağım.

Özellikle sıfırdan başlayan biri için internetten para kazanmak en büyük problemdir. Bu sitenin amacı da zaten sıfırdan bu işe girmek isteyenlere ve işlerini büyütmek için değişik çalışmalara girenlere yardımcı olmaktır. Kafanızda herhangi bir soru işareti kalmazsa yaptığınız her işte başarılı olursunuz. Problemler çözülmek içindir, “en büyük problem” kelimesine takılmadan her şeyi en ince ayrıntısına kadar çözeceğiz. İnternetten para kazanmak için öncelikle arama yaptığınız yer her zamanki gibi internet ortamıdır. Arama yaparken odaklı kelimeleri ararsanız inanın daha güzel sonuçlar karşınıza gelecektir. Özellikle yabancı diliniz varsa, İngilizce kaynaklara daha kolay ulaşır daha kesin ve gerçek bilgiler elde edebilirsiniz.

İnsanlar hep şundan şikâyetçi olurlar:

“Bir sürü şey buldum, bunları nasıl okuyacağım, nasıl sıralamaya koyacağım ve uygulayacağım”. O yüzden internetten para kazanmaya yeni başlayanlar için bunu yapmak zor gelecektir. Özellikle uygulamalı, resimli-videolu yani görsel, adım adım bir şey anlatılıyorsa bunu kavramak her zaman için daha kolaydır. Çünkü görsellik insanın beynine yerleşen ilk şeydir. Hele o şeyi uygularsanız asla unutmazsınız. Çin atasözü derki “Duyarsam unuturum, görürsem hatırlarım, yaparsam öğrenirim.” Ben özellikle bir şeyi öğrenmek için araştırma ve öğrenme metodunu kullanırım. Hala da kullanmaya devam ediyorum. Çünkü kendi öğrendiğim bir şeyi asla unutmuyorum, hele öğrendiğim şeyi tekrar ediyorsam bu bilginin ömür boyu benle kalacağını çok iyi biliyorum. İnternetten para kazanmak için attığınız her adım çok önemli.

Peki, insanlar neden başarılı olamıyorlar?

Sabretmiyorlar çünkü. 1 ayda yapılması gereken bir şeyi 2 günde yapmaya çalışıp hemen kazanmak istiyorlar. Bir adımı tam öğrenip uygulamadan diğer adıma geçtiğiniz takdirde sonuç kesinlikle hüsran olacaktır. Bu ayakkabıyı giydikten sonra çorap giymekle aynıdır. Çünkü her şeyin belirli bir plan ve çerçevede yapılması gerekir. Plansız bir işte başarılı olamayacağınız gibi internetten para kazanmak için de bir plan, programınız olmazsa başarılı olamazsınız. Tabi bu araştırma ve öğrenme metodu biraz uzun süren bir süreçtir, zaman kaybettirebilir. Bu sizin ne kadar emek verdiğinize bağlıdır. Ama er geç bir gün mutlaka doğru tekniği bulacağınızdan şüpheniz olmasın. Peki, neler bu adımlar? Bu işte en etkili olan bir şey varsa o da hangi yöntemle internetten para kazanmaya başlayacağınızdır. Çünkü internetten para kazanmak için o kadar çok yollar vardır ki siz deyin 100 tane ben diyeyim 200 tane. Evet o kadar fazla.

Ama hangisi veya hangileri en etkili yöntemler?

“Bana yazı yazmak demeyin” diyen bir kişi blog yazarlığı gibi bir yöntemde nasıl başarılı olsun? Bir işi severek yapmıyorsanız, ne para kazanabilirsiniz ne de mutlu olabilirsiniz. Benim daha çok üzerinde duracağım etkili yöntemler olacak: Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) ve CPA Marketing (Cost Per Action). Bu iki yöntem internetten para kazanmaya yeni başlayanlar için en etkili yöntemlerdir ve işin temelidir diyebilirim. İşin mantığı burada saklıdır. Bu yöntemlerden sonra internetten diğer para kazanmanın yollarını çok rahat uygulayabilirsiniz. Çok basit örnek verecek olursam websitesi kurup satabilirsiniz. Ve daha birçok yoldan para kazanıyor olacaksınız.

Şimdi sıra geldi bu yöntemleri çok iyi öğrenmeye. Unutmayın kimse anında zengin olmuyor. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg bile yurt odasında yani daha okurken kendi arkadaşlarıyla sohbet etmek için bir site açmıştır ve sitenin değeri şu an milyar dolarla ifade edilmektedir. Dünyanın sayılı zenginleri arasında gösterilen Mark Zuckerberg “internetten para kazanılır” gerçeğini gösteren milyonlarca kişiden sadece biridir. Hedefinizi her zaman yüksek tutun. İçinizdeki azmi asla yitirmeyin ve sürekli kendinize “başaracağım” deyin. Bundan sonraki makalelerimde yukarıda bahsetmiş olduğum internetten para kazanma yöntemlerini detaylı bir şekilde açıklayacağım. Bu işe başlamamız için bu yöntemlerin ayrıntısına inmemiz gerekiyor.

Bir sonraki makalemde Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Nedir? konusuna değineceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here