İnternetten Para Kazanmanın Yolları

0
672
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
İnternetten Para Kazanmanın Yolları

İnternetten para kazanmanın yolları, sanırım Google’da en çok aratılan kelime gruplarının başında geliyor. Ne yazık ki çalıştığımız işlerden istenilen paraları kazanamadığımız için, arama motorlarındaki bu tarz aramalar asla popülerliğini yitirmeyecek.

İnternetten gerçekten para kazanılıyor mu?

Hemen sorunun cevabını vermek istiyorum, kesinlikle evet. Çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Hem de hiç hayal edemediğiniz kadar. Bu makalede hedefimiz olan internetten para kazanmak için nasıl bir strateji izlememiz gerektiğini açıklayacağım.

Öncelikle bu tarz sorular neden sorulur ona bakalım. Ya hayatınızın hiçbir evresinde internet ve bilgisayarı kullanarak para kazanmadınız ya da internetten para kazanan biriyle tanışmadınız. Dolayısıyla kafanızda böyle soruların oluşması normaldir. İşin garibi de ne biliyor musunuz? Para kazanmanın yollarını en fazla merak edenler de bu soruları soran kişilerdir.

Aslında birçok kişi internetten para kazanmak için bir şeyler yapmayı denemiştir. Ama her defasında “Oturduğun yerden para mı kazanılır, git adam akıllı işlerde çalış, nerede görülmüş internetten para kazanıldığı?” gibi çevrelerinden gelen olumsuz telkinlerle bu işlerden uzak tutulmuşlardır. Madem internetten para kazanılmıyor o zaman neden internet siteleri var, neden biz internete giriyoruz, neden internetten alışveriş yapıyoruz? Veya en basitinden neden internet diye bir şey var? Ben interneti sonsuz bir altın madeni olarak görüyorum. Sizin de bu şekilde görmenizi istiyorum.

Sorular artmaya devam ediyor.

“O zaman herkes işi gücü bıraksın internetten para kazansın oh ne güzel, ya bırakın böyle işleri” Görüyorsunuz olumsuz o kadar çok şey var ki hayatımızda. Bizi başarısızlığa iten, kazanmamıza engel olan ne varsa karşımıza çıkıyor. Bu, insanların internete ve hayata olan bakış açısını gösterir.

Bunları söyleyen kişilere ben de şunları söylerim: “O zaman herkes avukat olsun çok iyi para kazanıyorlar. Herkes mühendis olsun, çok iyi kazanıyorlar. Herkes doktor olsun dünya kadar para kazanıyorlar.” Arkadaşlar bu bir tercihtir. İnternetten para kazanmak da normal bir iş gibidir. Çalışmalısınız, emek vermelisiniz, yorulmalısınız. Bir gecede veya 5 günde zengin olmak isteyenlerin adresi internet değildir ve olamaz. Gerçek hayatta da böyledir. İşe girdikten 30 gün sonra maaş alıyorsunuz değil mi? Kimi inanmaz, kimi sabırlı değildir, kimi dener başaramaz. O yüzden neden herkes bu işi yapmıyor diye soramayız.

Bir inşaat şirketi, 100 katlı bir gökdeleni 1 günde inşa edebiliyor mu? Kilo vermek istiyorsunuz, gece 100 kilo yatıp sabah 50 kilo olarak uyanıyor musunuz? Bunların cevabı tabi ki hayır. Bu örnekleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Çok değer verdiğim bir kişinin sözünü sizlerle paylaşmak istiyorum. “Para kazanmak çok kolaydır, para kazanmak çok zordur.”

Sabırlı Olun.

Bir şeyi elde etmek, başarmak ve kazanmak için öncelikle “sabırlı” olmalısınız. “Sabrın sonu selamettir” atasözümüzde olduğu gibi. Sonra o işi başaracağınıza inanmalısınız. Asla pes etmek aklınızın ucundan bile geçmeyecek. “Araştırın”, bu kelimeyi çok seviyorum. Bir kalıba kesinlikle bağlı kalmayın. Neden kullandığımız otomobiller sabit değil, neden hepsi çeşitli? Hepsi araştırma sonucu ortaya çıkmıştır çünkü. Bu her şeyde geçerlidir, kullanılan teknolojiler neden devamlı gelişir? Hayatımızı daha iyi sürdürebilmemiz için. Siz de daha iyi bir hayat elde etmek istiyorsanız araştırmak zorundasınız. Araştırarak öğrendiğiniz bir bilgiyi hayatınız boyunca unutmazsınız, unutamazsınız. Çünkü o bilgiye, o tecrübeye sadece kendiniz ulaştınız. Kimseden yardım almadan kendiniz başardınız. Bunun verdiği mutluluğu söyleyin kim verebilir?

Elinizin altında sınırsız bir bilgi havuzu var: İnternet. Onu lütfen kullanın;  “yapamıyorum, olmuyor, beceremiyorum” kelimelerini hayatınızdan çıkarın. “Ben bunu nasıl yaparım, nasıl çözerim?” gibi motivasyon cümlelerini kendinize sorun. Emek verin. Araştırırken zaten emek vermiş oluyorsunuz.

İnanın, sabırlı olun, araştırın ve kazanın. Bunlar sizde varsa hayatta başaramayacağınız, yapamayacağınız şey kalmaz. Bu her işte geçerlidir. Sabah git – akşam gel diye tabir ettiğimiz işlerde de bu şekildedir. Kural aynıdır, değişmez. Kendinizden bir şey katmazsanız, başarılı olamazsınız. Evet, bu tekniklerle para kazanmanın ilk adımlarını atmış olacağız. Hayatınızın nasıl değişeceğini kendi gözlerinizle göreceksiniz. Ünlü ressam Bob Ross’un da söylediği gibi: “Herhangi bir şeyi yapmanın sırrı yapabileceğinize inanmaktan geçer.”

Bir sonraki makalemde İnternetten Para Kazanmanın Sırları konusuna değineceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here