İnternetten Para Kazanmanın Riski Var Mı?

0
568
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
İnternetten Para Kazanmanın Riski Var Mıdır?

İnternetten para kazanmak isteyen kişilerin aklına gelen kuşkusuz ilk sorulardan biri, internetten para kazanmanın riski var mı olacaktır. İlgilenmediğimiz, fikrimizin olmadığı bir alana girdiğimizde bizi bekleyen birçok problemin olacağını düşünürüz. Bu makalede, internetten para kazanırken karşımıza çıkabilecek sorunlar ve bu sorunlara karşı nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgiler vereceğim.

Sorun ve çözüm.

Hayatımızın her evresinde bunlarla boğuşuruz. Yeni bir işe girerken hatta biriyle sevgili olurken bile kafamızda bir sürü şey dolaşır. “Acaba ilişkim yürüyecek mi, ya beni sevmezse, ya ben onu sevemezsem” gibi birçok sorun şimdiden aklınıza oluştu bile. Bu her alanda bu şekildedir. Kafamızda sorun oluşmazsa, çözüm üretmek için de beynimizi yormayız. Sorunlar, meraklar, kafamıza takılanlar iyi ki var. Unutmayın, her sorunun bir çözümü vardır. Yeni girişeceğimiz bir alanda tecrübe sahibi olmadığımız için o alandan gelebilecek problemlere karşı savunmasız kalırız. Araştırma yapmak, bilgi almak, haber okumak, dizi-film izlemek, oyun oynamak, arkadaşlarımızın neler yaptığını öğrenmek ve daha birçok şey için her gün internete giriyoruz.

Çok alışkın olduğunuz bir yer gibi gözüküyor öyle değil mi?

Ama buna rağmen binlerce insan her gün internet ortamında kandırılıyor, dolandırılıyor. Ciddi araştırmalar yapılıyor, insanlar nasıl dolandırılıyor diye? Dolandırılma tekniklerine bakıldığında bütün cümlelerde “hemen, kolay, kolayca, anında, bir günde, bir gecede, sadece, 1 haftada vs” gibi kelimelerin çok kullanıldığını tespit ediyorlar. Bunlara örnekler verelim: “hemen kilo verin, bir haftada zayıflayın, bir gecede zengin olun, kolayca para kazanın” Görüyorsunuz bu tür olaylar insanların sıkıntı yaşadığı ve böyle taktiklerle kandırıldığını gösterse de hala akıllanmıyoruz. İnternete girdiğimizde bu tür siteler hep karşımıza çıkmaya devam etmiyor mu?

Bunları filtrelemek, süzmek siz internet kullanıcılarının elinde.

Hal böyle olunca internetten para kazanmak isteyen kişilerin de kuşkuları gün geçtikçe artıyor. Para kazanmak istiyorsunuz ama korkuyor bir türlü adım atamıyorsunuz. Anlatılan taktikler, verilen vaatlerle “2 ayda milyarder olurum” diye düşünmeye başlıyor ancak bu yöntemleri denediğinizde banka hesabınızın bir şekilde artmadığını görüyorsunuz. “Kötü var ki iyinin ne olduğunu görün” diye bir laf vardır. Eğer siz kötü ile iyi arasındaki farkı ayırt edenlerdenseniz internetten para kazanma konusunda herhangi bir zarar size uğramayacaktır.

Siz hangi taraftasınız?

Ya internetten denediğiniz yöntemlerden kendinize ders çıkaracaksınız ve daha fazla araştırma yoluna girip para kazanmaya başlayacaksınız; ya da “internetten para falan kazanılmaz, uydurmayın böyle şeyler” diyip orada burada bağıracaksınız. Hangi kategoride olmak istersiniz? Sonuç olarak “ben internetten para kazanmak istiyorum” diyorsanız çok dikkatli olmalısınız. Okyanusta sizinle arkadaş olacak yunus da var, size zarar verebilecek köpekbalığı da. Okyanusta kalabilmek için geminizin çok güçlü olması gerekir. Böylelikle bu işin sonunu bırakmaz daha fazla, daha güzel kazançlara sahip olursunuz. En başta yanlış sistemlerle veya yanlış kişilerle işe başlarsanız okyanusta asla tutunamazsınız. Unutmayın, sadece gerçek ve doğru bir sistemi bulduğunuzda internetten para kazanmaya başlarsınız.

Bir sonraki makalemde Para Kazanmak İçin Harekete Geçtiniz Mi? konusuna değineceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here