İnternetten Para Kazanmak İçin Eğitim Seti Almak Zorunda Mıyım?

0
466
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
İnternetten Para Kazanmak İçin Eğitim Seti Almak Zorunda Mıyım?

İnternetten para kazanmak isteyip pek tecrübesi olmayan veya bu işe ilk defa başlamak isteyenlerin kafasına en fazla takılan sorulardan birisi: “Eğitim seti almak zorunda mıyım?” Bugün bu konu hakkında bilgi vermek istiyorum.

İnternetten para kazanma konusunda herhangi bir eğitim seti almak zorunda değilsiniz. İlk makalemde belirttiğim gibi elinizin altında sonsuz bir altın madeni, yani internet var. Yalnız sürekli yazılarımda da değindiğim üzere internet ortamında; gerçeklik niteliği taşımayan kısa sürede zengin olma yöntemleri yüzünden sağlıklı bilgilere ulaşılması imkânsız hale geldi. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de kötü niyetli kişiler tarafından, bu durum farklı yerlere çekildiğinden dolandırılma olasılığı gün geçtikçe artmaktadır. İnternetten para kazanma eğitimi veren setler çok büyük paralar değil. 80-100 TL gibi rakamlar belki sizin için önemli değil ama bu herkes için aynı olmayabilir.

Deneme-yanılma zaman alır.

Kendiniz araştırarak deneme-yanılma stratejisiyle birçok para kazanma yolunu deneyebilirsiniz. Zamanla para kazandıran ve kazandırmayan yöntemleri bir şekilde kendi çabalarınızla bulabilirsiniz. Araştırmak, öğrenmek yani tecrübe sahibi olmak zaman alan aktivitelerdir. Biliyorsunuz hayatta en önemli şeylerden bir tanesi de zamandır. “Benim zamanım çok denerim, olmazsa başka para kazanma yollarını yaparım” diyebilirsiniz. Eğer bu yoldan gideceksiniz çok dikkatli olmalısınız, Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olabilirsiniz. Para kazanayım derken para kaybetmek, sanırım en son düşüneceğiniz şeydir.

Benim zamanım yok diyorsanız..

“Benim o kadar zamanım yok, denemeyle falan uğraşamam” diyorsanız o zaman eğitim ve tecrübeyi; yani bu iş için zamanını harcamış ve internetten para kazanmış birisinin hazırlamış olduğu eğitim setini satın almanızdan başka çareniz yoktur. Biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Ben de ilk başlarda kendim öğrenmeye çalıştım ancak bir şeylerin yolunda gitmediğinin farkındaydım. O eksikliği bulmak için epey zaman harcamıştım. Baktım işin içinden çıkamadım, birkaç tane eğitim seti aldım. Daha önce almadığıma o kadar pişman oldum ki benim 2 senede öğrendiğim tecrübeyi 2 haftada öğrenebileceğimi gördüm.

2 sene geriden geliyorum.

Kaybettiğim o zaman içerisinde kim bilir ne kadar kazanacaktım düşünmedim değil. O günden sonra piyasaya çıkan bütün eğitim setlerini aldım. Bazıları benim bilgi seviyemde bile değildi. Bu, piyasadaki ürünlerin çoğunun çöp olduğunu gösteren, para kazanmakla uzaktan yakından alakası olmayan setlerdi. İşte buradaki anahtar budur: Kaliteli bir eğitim seti bulabilmek. İnternetten bulabileceğiniz bilgilerin, sanki hiçbir yerde yokmuş gibi toparlanıp da eğitim seti olarak çıkarılması hakikaten sinir bozucu hale gelmişti. Ama içlerinde çok kaliteli eğitim setlerine de denk geldim. İşte bu setlerden çok farklı stratejiler öğrendim.

Farklı strateji daha fazla para kazanmak demektir.

Hani bir laf vardır, her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır diye. Kesinlikle doğru bir atasözüdür. Akıl akıldan üstün olduğu için her setten farklı bir taktik yakaladım. Yeni bilgiler, yeni taktikler, yeni stratejiler yani kendimi eğitmek için ihtiyacım olan her şeyi zaman kaybetmeden elde edebiliyordum. Hala da yeni çıkan eğitim setlerini alıyorum. “Acaba içinde ne yazıyor? Benim bilmediğim bir şey var mı?” diye merak ediyorum. İnsanın kendini geliştirmesindeki en büyük etken merakıdır. Bu setlerin faydalarını kesinlikle gördüm ve görmeye devam ediyorum. Pişman olduğum tek bir şey var, hayatımdan giden koskoca 2 sene.

Konumuza dönecek olursak, internetten para kazanma yöntemlerini araştırabilir, deneyerek para kazanıp kazanamadığınıza bakabilir ve kendinize bir yol çizebilirsiniz. Kazandığınız bir yöntem bulduğunuzda kazancınızı artırmak için de çeşitli arayışlara girebilirsiniz. Araştırarak öğrenmenin başka bir dezavantajı daha vardır: Herhangi bir kişiden yardım veya destek isteyemezsiniz. “Para kazanmak için bu yöntemi denedim ama olmadı, acaba ne yapmam lazım?” bu soruyu soracağınız yer yine internet ortamıdır.

Eğer bir eğitim seti ile yola başlarsanız, takıldığınız yerde seti hazırlayan kişiden sınırsız yardım ve destek alabilirsiniz. Bu eğitim setlerinin en büyük avantajlarından bir tanesidir. Unutmayın; zaman içerisinde kazanılmış bilgi ve tecrübeyi anında elde etmek ancak bu yolla mümkün olabilir.

Eğitim seti alırken de bazı dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. “Kişi sektörde uzman mı, bu işe yıllarını vermiş mi, kazanç kanıtları var mı, tecrübeli olduğuna ikna oldunuz mu, eğitim seti kimlere hitap etmekte, eğitimin içeriğinde neler var, eğitim setini alan kişilerin yorumları, setin güncel olup olmadığı” gibi birçok noktayı araştırmalısınız. 1 saniyenin bile değerli olduğu hayatta, seneleriniz boşa geçmesin.

İnternetten para kazanmak için eğitim seti almak zorunda mıyım sorusunu tecrübelerimle cevaplamaya çalıştım. Eğer bu yazıyı sonuna kadar okuduysanız bu işi yapmayı kafanıza koydunuz demektir. Umarım verdiğim bu bilgiler doğrultusunda kararınızı verir ve çalışmalara başlarsınız.

Bir sonraki makalemde Ürün Sahipliği (Vendor) Satış Ortaklığı Sistemi konusuna değineceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here