İnternetten Kazanılan Para Kolay Para Mı?

0
551
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
İnternetten Kazanılan Para Kolay Para Mıdır?

“İnternetten kolay para kazan, para kazanmanın kolay yolu, kolay para kazanmanın yolları, anında kazan hem de kolayca.” Evet, internette fazlasıyla karşınıza çıkan bu cümleler bizi nasıl etkiliyor? İnternetten kazanılan paranın, kolay para olup olmadığını anlamaya çalışacağız.

Bir önceki internetten para kazanmanın sırları adlı makalemde “kolay para” ifadesinden biraz bahsetmiştim. Ancak bu konunun daha da detaylandırılması gerektiğini; internetten yaptığım ve herkesin her gün yaptığı araştırmaları ve bu sorulara verilen cevapları görünce tekrardan ele almak istedim.

Peki nedir kolay para kazanmak?

Kolay para kazanmak demek; bir anda, bir gecede hayatınızı tamamen değiştirecek paralar kazanmaktır. Bunları da sadece milli piyango, loto gibi şans oyunları oynayarak kazanabilirsiniz. Ama bir düşünün bunları tutturma ihtimaliniz ne kadar? Emek olmadan yemek olmaz lafını duymuşsunuzdur. Bu her şey için geçerlidir. İnternetten kazanılan parayı kolay para olarak görmemiz kesinlikle yanlış yönlendirilmenizden kaynaklanıyor. Sanki diğer işlerde çalışırken para kazanmak zor, internetten para kazanmak kolaymış gibi bir yargı var. Bunu hemen hemen girdiğiniz her sitede görebilmeniz mümkün. “Çok kolay para kazan, internetten para kazanmak bu kadar kolay olmamıştı” gibi başlıkları çok ünlü haber sitelerinde bile görür hale geldik.

Şöyle bir düşünün:

Epey kilolusunuz ve kilo vermek istiyorsunuz. Kendinize özel bir diyetisyen ve kişisel spor koçu tuttunuz. Diyetisyen size bir liste yaptı, yiyeceğiniz şeyler ve yemeyeceğiniz şeyler diye. Spor koçunuz da size bir antrenman planı verdi, hangi hareketleri günde veya haftada ne kadar ve kaç kez tekrar edeceğinizi gibi. Diyetisyenin verdiği liste 10 ay boyunca uygulamanız gereken bir aktivite ve sonrasında da dikkat etmeniz gerekenler de yazılı. Spor antrenman planı da 12 ay sürecek ve tabi 12 aydan sonra devamlı spor yapmalısınız diye de ekliyor hocanız. Bunları şimdilik bir kenara bırakalım. Bir gün internetten “1 ayda kolayca 40 kilo ver” adlı bir ilaç buldunuz. “1 ayda, çok iyiymiş yaa, kesin bunu yapmalıyım, 12 ay nerde 1 ay nerde?” diye düşünmeye başlıyorsunuz. Özel olarak tuttuğunuz diyetisyen ve spor koçunu bir kenara atıp hemen o ilacı kullanmak için satın alıyorsunuz. Yorumlarını bile okumadan, ilacın acaba yan etkisi var mı, nasıl oluyor da 40 kilo verdiriyor gibi soruları kendinize sormadan bu ilacı alıp kullanıyorsunuz. Sonuç olarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeye çalışmadığınız için sağlığınızdan oluyorsunuz, belki de vücudunuza geri dönüşü olmayan hasarlar veriyorsunuz.

Size ne olduğunu söyleyeyim.

Duymak istediğiniz şeyi 1. yoldan değil de 2. yoldan duydunuz. Yani “1 ayda kolayca 40 kilo ver”. Peki; doğruluğu kanıtlanmış yöntemler ve başarılı eğitim setleri hakkında kafanızda binlerce soru olmasına rağmen; peki neden “kolay para kazanmak istiyor musun tıkla” gibi ürünleri alarak ne olduğu belli olmayan kişilerin ceplerini doldurmaya devam ediyorsunuz? “Kafanızdaki binlerce soru bir anda nereye gidiyor?” bunları düşündünüz mü? İnternetten para kazanmak istiyorsanız, her iş gibi kolay olmadığını anlamanızdan geçer.

İnternetten para kazanmak kolay değil, rahattır.

Rahat kelimesini biraz daha açayım: Evinizde, yazlığınızda ve çok sevdiğiniz bir kişinin yanındayken bile elinize çayınızı kahvenizi alıp, karşınızda laptop, pijamalarınızla çalışmak demektir. Belki deniz manzarası var karşınızda, belki de cıvıl cıvıl öten kuşların olduğu tertemiz çam havası aldığınız bir ormandasınız. Bunlar rahatlıktır. Sürekli telefonların çaldığı, iş stresiyle herkesin birbirine bağırdığı bir ortamda değilsiniz. Bunları hayal etmesi bile güzel değil midir? Para kazanmak normal hayatta ne kadar zorsa internet ortamında da aynıdır. Hiçbir farkı yoktur.

Bu bahsettiğim rahatlık sadece çalışma ortamından kaynaklanır. İnternetten para kazanmayı gerçekten istiyorum ve yapacağım diyorsanız, o umudunuzu asla kaybetmeyin. İnternetten kazanılan paranın kolay para olmadığını sanırım öğrendik.

Bir sonraki makalemde İnternetten Para Kazanmanın Riski Var Mı? konusuna değineceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here