CPA Network Nedir?

0
311
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
CPA Network Nedir?

CPA Marketing yapacaksınız, CPA Network nedir konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekir. CPA Network, reklam veren büyük şirketleri ve web yayıncılarını buluşturan bir platformdur.

Biraz daha ayrıntıya inelim.

Reklamı yayınlayan site sahipleri, harcadıkları emeğin karşılığını doğru şekilde almak isterler. Bazı reklam veren şirketler, yayıncıların kazançlarını eksik ödüyor veya hiç ödemiyorlardı. CPA ağları, bu gibi sorunların oluşmasını engellemek, reklamlardaki her aktiviteyi rapor edip kayıt altına almak, hem de reklam verenleri denetlemek için kurulmuş şirketlerdir.

Satış ortaklığı ağlarından farklıdır.

Görev olarak satış ortaklığı ağlarıyla az da olsa benzerlik gösterebilir ama çalışma şekilleri birbirinden çok farklıdır. Satış ortaklığı ağlarına herkes anında kayıt olabilir ve hemen satış ortağı olduğu ürünleri, kendilerine verilen özel linkler sayesinde her yerde tanıtabilir. İster kendi websitelerinde, ister forumlarda, ister sosyal medyada, ister youtube kanalı ile kolaylıkla satış ortaklığı yapabilir. Fakat CPA ağlarına isteyen herkes kayıt olamaz.

Önceki makalelerimde CPA Marketing’in profesyonel şekilde yapılması gereken ileri düzey bir sistem olduğundan bahsetmiştim. CPA ağları kesinlikle bu işi bilen kişilerle çalışmak ister. Özellikle tecrübeli olduklarını düşündükleri websitesi sahipleriyle çalışmayı uygun görürler. Bunlarla da bitmez. Başarılı ve yüksek trafik çeken bir website sahibi olmalısınız.

CPA Networkleri yapılan her başvuruyu en ince ayrıntısına kadar inceler ve onaylama sürecine tabii tutar. Sizinle iletişime geçerek, (bu genelde telefonla olur veya e-mail) bu işi ne derecede bildiğinizi, kullandığınız teknikleri, ne amaçla kayıt olmak istediğinizi gibi birçok soruyu size yöneltir.

İşi bildiğinizi gösterin.

Bu aşamada kendinizi bu işin profesyoneli gibi göstermelisiniz. Kendinizden emin bir şekilde cevaplar verirseniz kabul edilme ihtimaliniz yüksektir. Evet, bu kısımlar biraz can sıkıcı olabiliyor ama köprüyü geçene kadar sözünü unutmayalım 🙂 Sonuçta iş götürecek olan sizlersiniz. Kendinizi asla CPA Networkleri karşısında küçük görmeyin ve düşürmeyin. İşi bildiğinizi ifade etmeniz yeterli olacaktır.

Dünya çapında çalışan CPA Networklerine başvuru işlemleri daha sıkıntılıdır. İnternet sektörü dolandırıcılığa çok uygun bir platform olduğu için özellikle çok büyük CPA Networkleri başvurularda tabiri caizse website sahiplerine nefes aldırmazlar. Başvurunuz reddedildiğinde hiç moralinizi bozmayın. Diğer şirketler belki sizin çalışma alanınızı beğenebilir, oldukça iyi bir trafik sağlayacağınızı düşünebilirler.

Her CPA Network’te size yardımcı olacak CPA yöneticileri (affiliate manager) vardır. Onlardan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için çok şeffaf olmalısınız. Yıllardır bu sektörde oldukları için, oldukça tecrübeli olan bu yöneticilerle, her türlü bilgi alışverişi yapabilirsiniz. Yöneticinize karşı her konuda dürüst olmalısınız. Güven verdiğiniz anda, hiçbir şekilde kural dışı bir iş yapmayacağınıza inanırlarsa, CPA Marketing’de avantajlı konuma gelme ihtimaliniz çok yüksektir. Birçok kaliteli ve gizli olarak yayımlanan teklifleri onlar sayesinde öğrenebilirsiniz.

CPA Marketing, Türkiye’de inanılmaz bir potansiyele sahip bir para kazanma yöntemidir. İşi kavradığınız anda, her şey çorap söküğü gibi gelecek, belki de satış ortaklığından daha fazla para kazanacaksınız. CPA Network nedir adlı yazıma burada nokta koymak istiyorum.

Bir sonraki makalemde Yeni Başlayanlar İçin CPA Marketing Tavsiyeleri konusuna değineceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here