2017 Yılında En Çok Kazandıracak Niş Pazarları

0
283
Görüntüleme
İnternetten Para Kazanma
2017 Yılında En Çok Kazandıracak Niş Pazarları

Farklı olmak istiyorsanız 2017 yılında en çok kazandıracak niş pazarlarına ihtiyacınız olacak. İyi bir başlangıç için, seçilen niş pazarın daha önemli olduğunu, bir önceki yazımda vurgulamıştım. Bildiğiniz üzere trendler her geçen yıl değişebilmektedir. Bu da internetten para kazanmak isteyenleri biraz da olsa zora sokmaktadır. Dolayısıyla pazarı her zaman gözlemlemek şart oluyor. Tüketicilerin de ihtiyaçlarını göz önüne alırsak sıkı bir takip olmazsa olmazlardan.

Seçtiğiniz niş pazarda büyüdükçe, nişinizde uzman olarak itibar kazanmaya başlayacaksınız. Mükemmel bir ürün ve marka deneyimini sunmaya odaklandığınızda; müşterilerle güven ortamı, inanırlık ve marka sadakati oluşturmak daha kolaydır. Genel ürünlere kıyasla niş ürünlerinde rekabet daha az olacağı için, pazar payını kazanmak ve rekabet üstünlüğünü nasıl kazanacağınıza zamanla hakîm olabiliyorsunuz.

Niş ürünler daha spesifik hedef kitleye hitap ettiğinden, pazarlamanızın genel kitlelere hitap etmesine gerek yoktur. Bu niş pazarlama stratejinizi optimize etmenizi daha kolay hale getirir. Gelin hep beraber 2017 yılındaki kazandıracak niş pazarlara göz atalım.

Bebek ekipmanları:

Ekonomide ya da siyasette veya dünyada ne yaşanırsa yaşansın, bebekler daima bakım ister. Bebekler için o kadar çok çeşit ürün var ki saymakla bitmez. Bu ürünlere siz de yenilerini ekleyebilirsiniz. Bu arada anne ve babaları hedefleyeceğinizi unutmayın. Hatta teyze, amca, dayı, büyükanne, dedeler ve ebeveynlerin arkadaşları bile fikir alabileceğiniz kitlelerdir.

Kişisel bakım ürünleri ve kozmetik:

Özellikle bayanlar için düşündünüz ama herkes tarafından kolaylıkla alınabilen bu ürünler büyük önem taşımaktadır. Kokulu vücut yıkama ve losyonlar gibi özel ürünler, bakım setleri, makyaj, esans yağları ve aklınıza gelebilecek birçok ürün peynir ekmek gibi satılıyor. Organik ve çevre dostu alternatifleri olanlar da büyük rağbet görmekte aklınızda olsun.

Zanaat malzemeleri:

Bu pek bilinmeyen ama inanılmaz niş pazar potansiyeli olan bir alan. Nasıl yapılır adlı çalışmalarda bu malzemelerin önemi büyüktür. Hobisi olmayan kalmadı. Hemen herkesin bu günlerde bir çeşit DIY hobisi var ve bunları yapmak için de malzemelere ihtiyacı var. DIY kısaltması için kısa bir açıklama yapayım. İngilizce “Do It Yourself” yani “Kendin Yap” anlamına gelen ve eldeki malzemeleri değerlendirerek kendimize özel şık ve şirin ürünler üretmek olarak tanımlayabiliriz.

Gıda:

Bu niş pazar gibi görünmeyebilir, gıda zaten niş pazar değildir. Ancak gıdanın bazı alanlarına yönelebilirsiniz. Özellikle vegan (hayvan kökenli gıdaları ve diğer hayvansal ürünleri reddetme, sıkı vejetaryenlik olarak da bilinir), glütensiz ve organik gıda gibi özel diyet seçenekleri niş pazara dahil edilebilir. Bu nişte tüketiciyi can evinden vuracak en büyük etken kolaylıktır. Çevrimiçi gıda satın alan çoğu müşteri, süpermarket alışverişlerinden daha kolay elde edebildiği için daha fazla ödeme yapmaya razıdır.

Erkek bakım ürünleri:

Hep bebekler ve kadınlar için dönen bu dünyada az da olsa erkekler için de yer var. Erkekler kişisel bakım niş pazarından kesinlikle çıkarılmamalıdır. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama erkekler artık kendilerine her zamankinden daha fazla dikkat ediyor. Ve bunu açılan tüm web sitelerinde görebilmemiz mümkün. Bakım ürünleri, özellikle sakal bakım ürünleri ve daha birçok çeşit ürün erkeklere hitap ediyor. Bence doygunluk noktasına gelmeden önce bu pazarı bir araştırın derim.

Yukarıda saydığım alanlarda, 2017 yılında en çok kazandıracak niş pazarlarını bulabilmeniz mümkün. Size sadece, bir önceki yazımda bahsettiğim, gömülü hazineyi çıkarmak kalıyor. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

Bir sonraki, Master Kazanç İnternetten Para Kazanma Sanatı Detaylı Ürün İncelemesi adlı makalemi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here